Konami chwali się sprzedażą Metal Gear. Wynik aż prosi o stworzenie kontynuacji

Metal Gear Solid V - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Konami ujawniło, ile sprzedano gier należących do marki Metal Gear od czasu premiery pierwszej produkcji. Liczba robi spore wrażenie.

Łącznie do rąk graczy trafiło 58 milionów kopii gier z Metal Gear w tytule. Wynik ten jest aktualny do grudnia 2021 roku, ale wątpię, aby od tego czasu mocno się zmienił. Co jednak ciekawe, liczba sprzedanych gier wzrosła o aż 900 000 względem ostatniego takiego raportu Konami z marca 2021 roku. Choć ostatnia gra osadzona w świecie MG, Survive, ukazała się w 2018 roku, kultowe IP Konami wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem.

Sprzedaż serii Metal Gear od Konami
Źródło: Konami

Niewykluczone, że teraz sprzedaż gier MG nieco zwolni. Konami wycofało w listopadzie 2021 roku MGS2 i MGS3 ze sprzedaży z uwagi na wykorzystanie archiwalnych materiałów historycznych. Wspomniane tytuły do dziś nie wróciły do cyfrowych sklepów.

Niewykluczone, że Konami po cichu przygotowuje kolejne odsłony swojego kultowego cyklu, jednak na ten moment nie zapowiedziano żadnej nowej gry związanej z marką. Być może dobra sprzedaż zmotywuje japońską firmę do stworzenia kolejnych Metal Gearów.

Wiarygodne przecieki sugerują, że w produkcji znajduje się remake trzeciej odsłony MGS. Odpowiadać ma za niego ogromne studio z Azji – więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie