Nareszcie. Meta Quest 2 niedługo nie będzie wymagać konta na Facebooku

Meta Quest 2 - VR wkrótce nie będzie wymagać konta na Facebooku
Newsy Technologie

Potwierdzono, że gogle Meta Quest 2 (i najpewniej inne produkty dawnej firmy Oculus) nie będą wkrótce wymagać profilu Facebook do działania. Zestawy VR dostaną osobny typ konta.

Wieść potwierdził sam Mark Zuckerbeg. Już od sierpnia gracze korzystający z gogli Meta Quest nie będą musieli posiadać konta na Facebooku, aby korzystać z zestawów wirtualnej rzeczywistości tej firmy. Obecnie gracze muszą logować się swoim kontem Facebook, a następnie zakładać profil Oculus, który jest bezpośrednio powiązany z naszym kontem na platformie społecznościowej.

Od przyszłego miesiąca nie będziesz potrzebował konta na Facebooku, aby zalogować się do Quest. Wprowadzamy nowe konta Meta, których możecie używać z naszymi zestawami VR. Dzięki temu każdy będzie miał większy wybór co do tego, jak się pokaże w metawersum.

– napisał Mark Zuckerberg na Facebooku

Firma Meta wyjaśnia, że użytkownicy platform Quest dalej będą mogli łączyć swoje konta Facebook z goglami, ale nie będzie to konieczne. Jeśli jednak zdecydujecie się na połączenie swojego profilu FB ze sprzętem, otrzymacie dostęp do dodatkowych funkcji, w tym możliwości obsługi Messengera z poziomu swojego zestawu VR. To oczywiście całkowicie poboczne opcje, które nie są wymagane do grania w gry i korzystania z aplikacji niezwiązanych z Facebookiem.

Powyższe wieści z pewnością ucieszą graczy, którzy nie posiadają konta na popularnej platformie Marka Zuckerberga lub nie chcą go łączyć ze swoimi goglami VR. Meta Quest 2 to tanie i bardzo popularne rozwiązanie, które było jednak ograniczane przez wymóg posiadania konta na bądź co bądź kontrowersyjnym portalu społecznościowym.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie