Twórcy Dead by Daylight pracują nad FPS-em, który może okazać się nowym sieciowym hitem

Meet Your Maker to nowa gra twórców Dead by Daylight i wygląda świetnie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Początkowo byłem sceptyczny, ale po obejrzeniu zwiastuna czekam jak szalony. Meet Your Maker może okazać się kolejną popularną grą multiplayer.

Nie ukrywam, że trochę gier o budowaniu labiryntów pułapek i skarbców, a następnie najeżdżaniu ich już było. Ba, niektóre popularne tytuły jak choćby Metal Gear Solid V opierały się na dość podobnym schemacie, jeśli chcieliśmy zagrać w multika. Meet Your Maker całkowicie jednak podlega pod ten pomysł, dzięki czemu wyjątkowa idea może doczekać się wyśmienitej gry wideo.

Nowe IP od Behaviour Interactive to postapokaliptyczny FPS połączony z grą logiczną i strategią. Głównym sednem zabawy będzie budowa własnej “śmiercionośnej wieży” pełnej pułapek, strażników, ślepych korytarzy i wszystkiego, co spowoduje, że atakujący nas gracze nie będą mieli łatwo. Będziemy mogli korzystać z wielu różnych elementów budowlanych, ustawiać naszych sługusów i nawet nadawać im określone ścieżki do patrolowania. Naszym celem będzie takie stworzenie labiryntu, aby atakujący nas gracz nie mógł go ukończyć. Co ciekawe, nic nie stracimy, jeśli ktoś pokona naszą wieżę.

Oczywiście to tylko połowa zabawy. Skupimy się także na najeżdżaniu podobnych budowli innych graczy. Dokonamy tego w pojedynkę lub w drużynie. Sama walka i poruszanie się przypomina nieco nowożytne odsłony Doom-a. Dostaniemy nawet linkę z hakiem! Wszystko to może i brzmi interesująco, ale dopiero zwiastun faktycznie generuje hype, a przynajmniej u mnie. Cała estetyka przedstawionego świata wydaje się intrygująca. Do tego nieforemne molochy zdobiące pejzaż rodem z Diuny mogą pozwolić na sporo dowolności.

Nie da się ukryć, że twórcy DbD to specjaliści pod kątem tworzenia przyciągających graczy gier wideo. Oby tylko Meet Your Maker również się takie okazało. Tytuł wyjdzie w 2023 roku na PC, Xbox Series i XOne oraz PS4 i PS5. Już teraz możemy zapisywać się do bezpłatnych testów, które odbęda się 23 sierpnia. Aby tego dokonać, musicie udać się na tę stronę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie