To odświeżenie Maxa Payne’a powoduje opad szczęki. Demo pobierzecie za darmo

Max Payne remaster do pobrania za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Max Payne doczekał się fanowskiego remastera. Grę wzbogacono o funkcje RTX dzięki narzędziu RTX Remix. Demo do pobrania dostępne jest za darmo.

RTX Remix to rewolucyjne narzędzie, które pozwala wzbogacić niemal każdą grę o efekty związane z technologiami RTX. I tyczy się to przede wszystkim starszych tytułów, w stylu pierwszego Quake’a, Half-Life’a czy właśnie Maxa Payne’a. Oczywiście nie jest to aż tak wielka rewolucja jak pełnoprawny remake stworzony w studiu, ale potrafi zaskoczyć.

Jeden z fanów postanowił wzbogacić pierwszą część kultowego Maxa Payne’a właśnie o efekty RTX. Dorzucił do gry efekty Path Tracing oraz zbudowane na nowo oświetlenie i poprawione tekstury. W efekcie mamy do czynienia z jednym z najpiękniej wyglądających gier na RTX Remix, jakie do tej pory dostaliśmy. Wygląda wręcz wspaniale, a to nie wszystko.

Tytuł można pobrać zupełnie za darmo – trzeba udać się pod tę stronę. Warto jednak dodać, że na razie dostępna wersja zawiera pokazówkę jednego poziomu. Mimo wszystko możecie zobaczyć ten fanowski remaster w akcji. Sprawdzicie też wydajność, która jednak nie powinna stanowić problemu, bo gra wspiera nawet DLSS.

Oprócz fanowskiego projektu, który nie ma konkretnej daty wydania, powstaje również pełnoprawny remake gry tworzone przez Remedy Entertainment. Twórcy obiecali, że pracują nad „dużym, dużym projektem”, a prace idą ciągle naprzód. Na razie nie wiemy, kiedy nowy-stary Max Payne może trafić na rynek.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie