Alan Wake 2 wciąż ma ukazać się w 2023 roku. Tytuł jest bardzo bliski ukończenia

Alan Wake 2 ma faktycznie wyjść w 2023 roku, a gra jest kompletna
Newsy PC PS5 Xbox Series

Alan Wake 2 rzekomo wciąż ma zadebiutować w tym roku, mimo długiego milczenia ze strony Remedy. Do tego twórcy potwierdzili ważny kamień milowy.

To jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier… w zasadzie kiedykolwiek. Tym bardziej cieszę się, że tytuł ponoć znajduje się w końcowej fazie produkcji i ma jednak wyjść w tym roku.

Alan Wake 2 w 2023 roku

Tytuł zapowiedziano pod sam koniec 2021 roku, a przez niemal cały 2022 rok Remedy milczało w jego kwestii. Nowe informacje były skąpe, a obiecana prezentacja została przesunięta. Sam Lake, reżyser gry, przyznał już przy okazji zapowiedzi, że twórcy “zamilkną” na jakiś czas, aby skupić się na pracy. Najwyraźniej opłacało im się to. Jest coraz większa szansa na to, że lada moment poznamy konkrety dotyczące produkcji. Bezpiecznie jest stawiać na E3 albo inne letnie wydarzenia gamingowe, ale jeżeli tytuł faktycznie ma wyjść w tym roku, być może nowe informacje poznamy nieco wcześniej.

Skąd w ogóle pewność, że po tak długim czasie milczenia AW2 ma ukazać się w 2023 roku? Niejako przyznał to CEO studia, Tero Virtala, w trakcie ostatniego podsumowania finansowego spółki (za VGC).

Alan Wake 2 jest w pełnej produkcji. Gra wkrótce będzie miała całą zawartość i jest grywalna od początku do końca. Następnie przejdziemy do szlifowania tego doświadczenia. Alan Wake to wyjątkowa marka, która ma dziś dużą wartość dla firmy.

– wyjawił Tero Virtala, szef Remedy Entertainment

Z kolei analityk MauroNL twierdzi na Twitterze, że Remedy wciąż celuje w wydanie pozycji w 2023 roku. Teoretycznie zwiastuje to rychłe wieści w sprawie gry, a nawet potencjalne rozpoczęcie działań marketingowych. Można bezpiecznie założyć, że mowa raczej o samej końcówce roku (bardziej optymistycznie – okolice Halloween, skoro to horror pełną gębą). Niedawno deweloperzy przyznali, iż Alan Wake 2 to największa gra studia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie