Bohater z gry Mass Effect Legendary Edition celujący z karabinu

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Mass Effect Legendary Edition zajmuje niewiarygodnie dużo, a to tylko 3 gry

Do sieci trafiły informacje na temat ilości potrzebnego miejsca, które pochłonie nam instalacja Mass Effect Legendary Edition. Dowiedzieliśmy się również na temat daty, kiedy to ruszy pre load gry.

Premiera Mass Effect Legendary Edition już coraz bliżej. Dzięki przeciekowi informacji dowiedzieliśmy się o rozmiarze gry na konsolach obecnej i zeszłej generacji. Nie jest dobrze, choć gracze z pewnością by nie pogardzili, gdyby produkcje zajmowały mniej.

Posiadacze konsol PlayStation będą zmuszeni pobrać aż 101 GB. Jest to dużo, nawet pamiętając, że w skład wydania zbiorczego wliczymy wszystkie 3 części wraz z dodatkami. Być może winę tutaj ponoszą liczne usprawnienia graficzne.

Jeżeli mieszkacie na terenie USA, mamy dla Was dobrą wiadomość. Z jakiegoś powodu tam zestaw zajmie z jakiegoś powodu ponad 20 GB mniej.

W przypadku konsol Xbox sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej. Tamtejsza edycja ma zająć 84,3 GB. Nie zostało jeszcze jednak nigdzie potwierdzone, czy i w tym przypadku region europejski otrzyma wersję, która więcej waży. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Mimo to, posiadacze sprzętu Microsoftu i tak nie są w tak złej sytuacji, ponieważ PS5 posiada zdecydowanie mniej pamięci na dysku. Dla każdego z problemem małej ilości dostępnej pamięci polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem.

Mamy też dobre wieści dla osób chcących od razu zagrać w dniu premiery. Już 12 maja będziemy mogli pobrać produkcję na swoje konsole. Dzięki temu na pewno skorzystają też osoby, które nie posiadają szybkiego internetu. Nawet ponad 100 GB niektórym będzie mogło ściągać się przez wiele godzin.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się