Mass Effect: Andromeda – producent odpowiada, ile fps-ów z kartą GeForce GTX 1060

Oficjalne wymagania sprzętowe wskazują minimalny poziom klatek na sekundę.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o odmiennych informacjach dotyczących działania Mass Effect: Andromeda na karcie GeForce GTX 1060, która została wymieniona w zalecanych wymaganiach sprzętowych dla gry.

Według Electronic Arts, wspomniany układ jest rekomendowany do grania w jakości 1080p/30fps oraz wysokich ustawieniach. Nvidia serwuje natomiast nieco inne dane podkreślając, że GTX 1060 pozwoli osiągnąć średnio 60 klatek animacji na sekundę przy rozdzielczości 1080p i wysokich ustawieniach. Jak jest w rzeczywistości? Jak to zwykle bywa, prawda może leżeć gdzieś po środku.

Serwis PC Gamer zapytał producenta gry Mass Effect: Andromeda, ile dokładnie fps-ów może zapewnić GTX 1060 z pamięcią 3 GB. Czy naprawdę skończy się na 30 fps-ach? Michael Gamble odpowiada, że nie i podkreśla, że to absolutne minimum, jakie zobaczymy. Wszystko zależy oczywiście od pełnej specyfikacji danego komputera i nie można określić, na jaką płynność możemy dokładnie liczyć na własnym blaszaku. Gamble podkreśla, że na swoim domowym komputerze, w którym siedzi GeForce GTX 1060, wyciska z gry ponad 30 klatek animacji na sekundę. Konkretów jednak nie ujawnia.

Czekamy zatem na premierę, kiedy to sami przekonamy się o optymalizacji Mass Effect: Andromeda. Tytuł pojawi się w naszym kraju już 23 marca.

Mass Effect Andromeda dostaje naprawdę mocny zwiastun

Premiera Mass Effect Andromeda zbliża się pełną parą, więc przyszedł czas, aby zerknąć na premierowy zwiastun. Zakładajcie słuchawki lub podkręćcie głośniki i siadajcie wygodnie do oglądania. Te niecałe dwie minuty na pewno nie będą stracone!

Zwiastun przedstawia esencję rozgrywki czyli przede wszystkim eksplorację świata, różnorodne rasy oraz efektowną walkę. To wszystko jednak okraszone jest akcją, która spotykana jest w filmach. Całość wygląda naprawdę imponująco.

Zachęcamy też przy okazji do zapoznania się z naszym materiałem dotyczącym Mass Effect Andromeda. Znajdziecie w nim informacje o podróżach kosmicznych w grze oraz tych prawdziwych! Jak sądzicie ile może kosztować na przykład wycieczka na stację kosmiczną? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.