Horror ocenzurowany na PlayStation doczeka się filmu. Szykuje się kontrowersyjna produkcja

Martha is Dead dostanie film. Horror z cenzurą PlayStation | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Martha is Dead powstaje jako film. To niezwykle kontrowersyjna produkcja, która w wersji na PlayStation została ocenzurowana, bo była zbyt mocna.

Szwedzka firma pragnąca stać się nowym liderem w branży filmowej zapowiedziała swoją kolejną produkcję. Studios Extraordinaires już wcześniej potwierdziło prace nad filmem będącym adaptacją polsko-brytyjskiej gry wideo Fort Solis. Teraz ogłosili, że pracują nad filmem Martha is Dead. Być może kojarzycie ten tytuł właśnie z tego powodu, że został ocenzurowany na konsole PlayStation.

Film Martha is Dead zapowiedziany

Gra opowiada historię Giuli, młodej dziewczyny mieszkającej w Toskanii w trakcie II wojny światowej. Bohaterka dowiaduje się, że jej siostra Marta zmarła, ale to dopiero początek koszmaru. Od śmierci siostry zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a tajemnice coraz mocniej zaciskają pętlę na szyi protagonistki.

André Hedetoft i Andreas Troedsson ze szwedzkiego domu produkcji filmowej są zachwyceni możliwością opracowania filmu na podstawie produkcji. Obydwaj mają wyreżyserować obraz, a Hedetoft zajmuje się obecnie scenariuszem.

Martha Is Dead to narracyjne arcydzieło, umiejętnie tkające urzekającą tajemnicę morderstwa z perspektywy młodej kobiety w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie zrobiono. Z niecierpliwością czekamy na to, aby ożywić tę nawiedzającą opowieść, oferując zarówno fanom, jak i nowym graczom kinowe tour-de-force, pozostając jednocześnie wiernym poruszającej duszę esencji gry.

– mówi duet reżyserski

Luca Dalcò ze studia LKA bardzo cieszy się, iż gra jego studia zostanie przeniesiona na kinowy ekran. Dla niego to „spełnienie marzeń”. Na razie nie znamy potencjalnych terminów, ale zgaduję, że w przyszłym roku może pojawić się więcej informacji o obrazie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie