Martha is Dead ocenzurowane na PlayStation. Horror zbyt brutalny dla Sony?

Martha is Dead - zrzut ekranu z duchem
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Martha is Dead to świetnie zapowiadający się horror, który zadebiutuje 24 lutego. Niestety, twórcy nie mają dobrych wieści dla fanów grozy korzystających z konsol PlayStation.

Potwierdzono, że produkcja studia LKA ukaże się na PS4 i PS5 w okrojonej wersji. Deweloperzy musieli wyciąć niektóre elementy rozgrywki w wersjach gry dostępnych na konsolach Sony. Pozostałe wydania tytułu ukażą się jednak w niezmienionej formie.

Martha is Dead to narracyjna przygoda rekomendowana wyłącznie dla dorosłych odbiorców, w której rozgrywka zawiera potencjalnie niewygodne sceny i tematy, które mogą zaniepokoić niektórych graczy.
(…) Z przykrością stwierdzamy, że musieliśmy zmodyfikować doświadczenie w wersjach na PS5 i PS4, a niektóre elementy nie będą już grywalne.

Fragment ogłoszenia twórców na Twitterze

Niestety, wycięcie niektórych elementów zabawy wpłynie negatywnie na premierę wersji pudełkowej gry na konsolach PlayStation. Potwierdzono, że fizyczne wydanie pozycji ukaże się w nieokreślonym jeszcze terminie. Premiera cyfrowego wydania odbędzie się jednak bez zmian, 24 lutego.

Nie ujawniono, jakie elementy produkcji wycięto. Internauci spekulują, że chodzi między innymi o scenę, w której gracz musi wyciąć twarz ze zwłok przy pomocy ostrego narzędzia – to jednak tylko teoria fanów. Choć to bez wątpienia bardzo brutalny element rozgrywki, przypomnę, że gry Sony nie stronią od krwawych scen. The Last of Us Part II i Until Dawn nie wstrzymywały się z pokazywaniem intensywnego gore.

Jeśli planujecie ograć Martha is Dead na PC (a więc w nieocenzurowanej formie), w tym miejscu znajdziecie wymagania sprzętowe produkcji. Gra będzie też dostępna na konsolach Xbox.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie