Manor Lords to polski skarb narodowy. Sprzedaż gry idzie świetnie

Manor Lords
Newsy

Czy ktoś z was myślał, że szybki wystrzał popularności Manor Lords niedługo zostanie sprowadzony do parteru? No to mamy dla was zaskakujące wieści – gra nadal ma się bardzo dobrze. Ostatnio udało się osiągnąć naprawdę okazały kamień milowy pod względem sprzedaży tytułu. Coś nam podpowiada, że produkcja Slavic Magic zostanie jedną z najlepszych gier tego roku.

Sprzedaż Manor Lords się nie zatrzymuje

Gra Manor Lords to nietypowy, bo średniowieczny city-builder, w którym obejmujemy we władanie jeszcze nieistniejącą osadę. Do dyspozycji mamy kilka rodzin i podstawowe zasoby, a głównym zadaniem jest zbudowanie rozwiniętego miasteczka. Po drodze czeka nas zorganizowanie odpowiedniej produkcji zasobów, dbanie o żywność, potrzeby mieszkańców czy bezpieczeństwo. Na naszą osadę czyhają bowiem złowrogie bandy rozbójników, a czasami nawet i wrogie siły innych miast. Rozgrywka jest miodna i szalenie wciągająca. Nic dziwnego, że tytuł sprzedał się w milionie egzemplarzy zaledwie jeden dzień od premiery.

Zobacz: Naprawiał bug, który nie istnieje

Pierwsze 24 godziny na rynku (w fazie wczesnego dostępu) były niezwykle udane. Sprzedaż zdecydowanie przekroczyła oczekiwania twórcy, jak i samych graczy. Teraz przyszła pora na nowe wieści, równie pozytywne — okazuje się, że hit od Slavic Magic trafił do dwóch milionów graczy. Taka sprzedaż została osiągnięta w około 3 tygodnie od wydania i jest naprawdę świetnym wynikiem. Musimy pamiętać, że gra jest przecież dostępna również w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Oznacza to, że łącznie w tytuł zagrało jeszcze więcej osób. Nieźle, co?

Stosowana informacja została podana przez Hooded Horse na Twitterze:

Musicie chyba przyznać, że choć gra jest jeszcze w fazie Early Access, to i tak jest niesamowicie grywalna. Pamiętajmy, że tytuł czekają duże i ważne aktualizacje. Możemy sądzić, że w dużym stopniu wpłyną na rozgrywkę. Twórca ma od nas wielki kredyt zaufania, bo robi naprawdę świetną robotę i bez wątpienia udźwignie ciężar dalszego rozwoju projektu.

A wy zdążyliście już zagrać? Jak oceniacie produkcję po tych kilku tygodniach od debiutu? Sam bardzo szybko stałem się oddanym fanem tej gry. Jest na swój sposób świeża i szalenie angażująca, choć przy okazji stanowi duże wyzwanie.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie