Twórca Manor Lords próbował naprawić błąd, którego nie ma

Manor Lords
Newsy PC

Mody do gier są super i często pozwalają nam odkryć rozgrywkę na nowo. Problem pojawia się wtedy, gdy tytuł niekoniecznie wspiera fanowskie modyfikacje. Okazuje się, że gracze Manor Lords ze swoimi modami sprawili twórcy gry niemały kłopot. Ten ma dla nich teraz pewną ważną radę.

Manor Lords a sprawa modów

Wielu graczy uwielbia wgrywać mody do swoich ulubionych gier. Te w niektórych przypadkach pasują idealnie, a gry takie, jak np. Skyrim na zawsze staną się symbolem genialnej implementacji fanowskich dodatków. Wiele wskazuje na to, że polskie Manor Lords również może stać się marzeniem wielu domorosłych twórców zawartości. Pojawił się jednak pewien problem.

Obecnie gra nie ma oficjalnego wsparcia dla modów. Te można wgrywać i tworzyć, jednak nie istnieje żadna zdefiniowana ścieżka wsparcia dla takich rzeczy. Sama gra jest też w fazie wczesnego dostępu, co oznacza, że mogą występować różnego rodzaju problemy techniczne. W tej sprawie wypowiedział się ostatnio twórca gry. Wyznał, że spędził masę czasu, doszukując się rozwiązania problemu zgłoszonego przez pewnego gracza. Po wielu godzinach okazało się, że błąd wynika z zainstalowanego moda.

Można zatem stwierdzić, że autor gry stracił czas na marne. W oficjalnym wpisie zakomunikował, że jak najbardziej gracze mogą instalować mody — ale niech nie zgłaszają wynikających z tego powodu błędów, bo on, jako twórca, nie ma wpływu na ich działanie.

Zobacz: Shrek straszy wieśniaków

Wczesny dostęp czy nie, polskie Manor Lords jest świetne nawet mimo swoich braków i (póki co) widocznych niedociągnięć. Wiele gier we wczesnym dostępie szybko traci urok, ale w tym wypadku jest zdecydowanie inaczej. Wyczekiwanie kolejnych aktualizacji jest wręcz ekscytujące, a my zacieramy ręce na myśl o tym, co zostanie dodane do produkcji już niedługo.

Swoją drogą, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliście rozgrywki, to naprawdę nie ma na co czekać. Budowanie swojej wioski i sukcesywne rozwijanie jej jest niesamowicie wciągające. Gdzie kupić grę w najlepszej cenie? Przygotowaliśmy specjalne zestawienie najlepszych ofert. Nie ma co przepłacać!

Źródło: pcgamer.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie