Manor Lords crashuje? To wina starych sterowników, a nie gry

Manor Lords - gracze zachwyceni aktualizacją | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Od piątkowej premiery w Early Access, polska strategia Manor Lords nie schodzi z topowych miejsc najczęściej ogrywanych gier na Steam. Niestety, część graczy napotyka problemy z płynnością, jak i okazjonalnym crashowaniem gry. Głos w sprawie zabrał sam twórca, który podpowiedział, jak można ten problem rozwiązać. Sposób jest niezwykle prostu i dość oczywisty.

Manor Lords – sposób na crashe

Manor Lords przypadło do gustu niemal wszystkim. Gra nadal jest we fazie wczesnego dostępu, co oznacza, że okazjonalne błędy są normą. Okazuje się jednak, że niektórzy z nas mają zdecydowanie większe problemy z grą. Chodzi o dość częste crashe, które skutecznie niszczą przyjemność z rozgrywki. Czy problem wynika z ich strony, a może jego źródło leży w słabej optymalizacji?

Jak podaje sam twórca gry, wina leży po stronie graczy — a przynajmniej jest tak w 99%. Chodzi konkretnie o brak najnowszej aktualizacji sterowników karty graficznej. Przed rozpoczęciem rozgrywki warto zatem zainstalować najnowsze patche naszego producenta. Wówczas wszystko powinno śmigać.

W razie czego rzućcie okiem na szybki tutorial dotyczący tego, jak zaktualizować sterowniki karty graficznej (NVIDIA):

Przyznam, że jestem zaskoczony stanem gry w jej fazie wczesnego dostępu i to bardzo pozytywnie. Do tej pory uruchamiałem tytuł na trzy sposoby. Laptop z mobilnym układem RTX 2060 (leciwy), laptop z RTX 4060 i w chmurze GeForce NOW, w której gra jest dostępna od początku. Za każdym razem na wysokich ustawieniach miałem przynajmniej 60 klatek i absolutnie płynną rozgrywkę. Oczywiście przed instalacją pobrałem najnowsze sterowniki.

Zobacz: 1 Polak i 1 milion sprzedanych kopii gry

Okazuje się, że tytuł już w tej fazie produkcji może pochwalić się naprawdę niezłą optymalizacją. Skoro daje sobie z nim radę nawet 5-letni laptop, to większość graczy nie powinna mieć problemów. Pamiętajcie jednak o sterownikach — te naprawdę robią robotę. A rozpoczęcie rozgrywki w budowanie średniowiecznej wioski warte jest każdych aktualizacji. Gra jest niesamowicie wręcz miodna, satysfakcjonująca i wciągająca.

Źródło: Twórca gry na portalu X

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie