Mafia Remake – zobaczcie mapę gry. Oto, jak różni się od oryginału

Mafia Remake
Newsy PC PS4 XOne

Hangar 13 zaprezentowało mapę z Mafii: Edycji Ostatecznej. Zobaczcie, czym różni się od mapy z pierwowzoru.

Inspirowane miastem Chicago lat 20. i 30. miasto Lost Heaven doczekało się kilku modyfikacji. Jak wyjawiono na oficjalnej stronie produkcji, Hangar 13 mocno wzorowało się na oryginale, pozostawiając w tym samym porządku większość świata gry, czyli układ dzielnic, ulic i przecznic, ale też zmieniając ich niektóre nazwy. Poniżej publikujemy nową wersję i oryginał.

Poszczególne części miasta zostały odświeżone i usprawnione, dzięki czemu Lost Heaven zyskało na nastrojowości i autentyczności – w centrum zobaczymy więcej wysokich budynków, a dzielnica Chinatown otrzyma więcej charakterystycznych dla tego typu rejonów budynków. Gdzieniegdzie zmieniono też topografię terenu.

Odwiedź miasto po 18-letniej nieobecności, a z pewnością zobaczysz zmiany. Podobnie jest z fikcyjnym miastem Lost Heaven, w którym rozgrywają się wydarzenia Mafii: Edycji Ostatecznej. Transformacja nie dotyczy jednak zwiększenia populacji, gentryfikacji czy zmiany w trendach architektonicznych. Chodzi raczej o duże różnice pomiędzy Lost Heaven z roku 2002, kiedy wydana została oryginalna Mafia, i jego dzisiejszym wyglądem, gwarantowanym przez zmiany projektowe w rozgrywce, postęp technologiczny i oczywiście producentów z Hangar 13, którzy spędzili całe lata na przebudowie Lost Heaven – czytamy na stronie gry.

Edycja Ostateczna trafi na PC, PS4 i Xbox One 25 września.

Mafia: Edycja Ostateczna
Mafia – oryginał
Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie