Mafia Remake – zobaczcie mapę gry. Oto, jak różni się od oryginału

Hangar 13 zaprezentowało mapę z Mafii: Edycji Ostatecznej. Zobaczcie, czym różni się od mapy z pierwowzoru.

Inspirowane miastem Chicago lat 20. i 30. miasto Lost Heaven doczekało się kilku modyfikacji. Jak wyjawiono na oficjalnej stronie produkcji, Hangar 13 mocno wzorowało się na oryginale, pozostawiając w tym samym porządku większość świata gry, czyli układ dzielnic, ulic i przecznic, ale też zmieniając ich niektóre nazwy. Poniżej publikujemy nową wersję i oryginał.

Poszczególne części miasta zostały odświeżone i usprawnione, dzięki czemu Lost Heaven zyskało na nastrojowości i autentyczności – w centrum zobaczymy więcej wysokich budynków, a dzielnica Chinatown otrzyma więcej charakterystycznych dla tego typu rejonów budynków. Gdzieniegdzie zmieniono też topografię terenu.

Odwiedź miasto po 18-letniej nieobecności, a z pewnością zobaczysz zmiany. Podobnie jest z fikcyjnym miastem Lost Heaven, w którym rozgrywają się wydarzenia Mafii: Edycji Ostatecznej. Transformacja nie dotyczy jednak zwiększenia populacji, gentryfikacji czy zmiany w trendach architektonicznych. Chodzi raczej o duże różnice pomiędzy Lost Heaven z roku 2002, kiedy wydana została oryginalna Mafia, i jego dzisiejszym wyglądem, gwarantowanym przez zmiany projektowe w rozgrywce, postęp technologiczny i oczywiście producentów z Hangar 13, którzy spędzili całe lata na przebudowie Lost Heaven – czytamy na stronie gry.

Edycja Ostateczna trafi na PC, PS4 i Xbox One 25 września.

Mafia: Edycja Ostateczna
Mafia – oryginał

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: