Mafia 4 oficjalnie potwierdzona. Za projekt odpowiada Hangar 13

Mafia 4 oficjalnie powstaje. Hangar 13 potwierdza grę
Newsy PC PS5 Xbox Series

Seria Mafia obchodzi 20-lecie. Z tej okazji twórcy opublikowali obszerny wywiad na swojej stronie. Potwierdzają w nim prace nad grą Mafia 4.

Mafia obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Jest to wcale niemałe wydarzenie, bo to jedna z najważniejszych serii gier w historii komputerowej rozrywki. Oczywiście, Mafii III można było wiele zarzucić, a paczka odświeżeń zawierała tylko jeden w pełni udany tytuł. Niemniej to wciąż kawał solidnych historii z naprawdę świetnymi postaciami.

Mafia 4 oficjalnie

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Hangar 13 zaczęło prace nad Mafią 4. To były tylko jednak plotki, które jednocześnie wskazywały na to, że lepiej nie czekać na premierę. Tym bardziej że później deweloperów dotknęła fala zwolnień. Szef studia zaczął martwić się o swoich pracowników, więc chciał przyklepać plany na przyszłość; w tym także Mafię… 5.

Teraz możemy oficjalnie przekazać radosną nowinę. W wywiadzie na temat serii na oficjalnej stronie marki znajdziemy fragment, w którym dyrektor generalny Roman Hladík potwierdza prace nad grą.

Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami.

– potwierdza Roman Hladík na stronie serii

Brzmi to fantastycznie i potwierdza wcześniejsze przecieki, które i tak wydawały się niezwykle sensowne. W końcu tak zasłużona seria po udanym remake’u raczej nie poszłaby na urlop. 2K Games z całą pewnością chciałoby umocnić tę serię gier z otwartym światem (no, zależy) w globalnej świadomości dzisiejszych odbiorców. O czym opowie „czwórka”? Tego nie wiemy, ale wcześniejsze plotki sugerowały Sycylię i możliwość grania starym znajomym.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie