W Mafii 4 rzekomo trafimy na Sycylię. Ma powrócić znana fanom postać

Mafia - Lost Heaven concept art
Newsy PC PS5 Xbox Series

Kolejne plotki dotyczące gry Mafia 4. Znany insider potwierdza wcześniejsze przecieki, jakoby gra była prequelem całej serii. Powróci nawet znana postać z pierwszej części.

Każda Mafia jest ze sobą mniej lub bardziej powiązana, jeżeli chodzi o scenariusz. Dla fanów jest to świetny smaczek, ale też sprytny pomost fabularny. O tym, że powstaje kolejna część, wiemy (nieoficjalnie, rzecz jasna) od jakiegoś czasu. Serwis Kotaku, powołując się na swoje źródła, informował o prequelu całej trylogii. Szerzej o sprawie możecie przeczytać w tym artykule.

Teraz znany insider Shpeshal Nick potwierdził te rewelacje i wskazał więcej szczegółów dotyczących fabuły gry. W podcaście XboxEra wyjaśnił, iż akcja gry osadzona ma być na Sycilii na przełomie XIX i XX wieku. To w zasadzie „złoty okres” dla włoskiej mafii oraz miejsca, w którym przestępcza działalność kwitła i z czasem wyewoluowała poza granice Włoch. Postawienie na takie realia byłoby więc dość zrozumiałym i niezwykle atrakcyjnym pomysłem ze strony deweloperów.

Co więcej, wiemy nawet, kto może pojawić się w grze. Insider nie potwierdził co prawda, iż graczowi przyjdzie nim kierować, ale cała fabuła może opierać się na wczesnych latach gangsterskiej działalności rodziny Dona Salieriego, czyli „szefa” protagonisty w pierwszej części. Choć nigdy nie przepadałem za prequelami (bo wiem, co zdarzy się potem), sam pomysł wydaje się dość atrakcyjny. Szczególnie jeżeli chodzi o ramy czasowe fabuły gry.

Mafia 4 wróci do korzeni

Do tego dowiedzieliśmy się również co nieco o samej rozgrywce. Na szczęście twórcy zrezygnowali z wielu pomysłów ze średnio przyjętej „trójki”. Zamiast sandboxa mamy dostać więc znacznie bardziej liniową opowieść w stylu pierwszej i drugiej części. Dla fanów jest to z pewnością bardzo dobra wiadomość.

Mafia 4 nie została jednak oficjalnie zapowiedziana. Istnieje spora szansa, że więcej o grze dowiemy się w trakcie nadchodzących letnich imprez gamingowych. Przypomnę tylko, że za produkcję odpowiadać ma Hangar 13, a tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie