Mad Box – pierwsze spojrzenie na konkurenta PS5 i Xbox Scarlett!

Szef Slightly Mad Studios zapowiedział wczoraj konsolę Mad Box, a już dzisiaj wrzuca na Twittera grafiki koncepcyjne sprzętu, w którym znajdziemy podzespoły AMD lub Nvidia.

Co prawda pierwsze grafiki koncepcyjne konsoli Mad Box miały zostać ujawnione w ciągu 4-6 tygodni, lecz… pojawiły się dzisiaj. Ian Bell opublikował je kilkanaście minut temu w serwisie Twitter.

Sprzęt prezentuje się naprawdę futurystycznie i będzie posiadał przezroczyste panele, by gracz mógł nacieszyć się wnętrzem tej – jak to mówi Ian Bell – najpotężniejszej konsoli, jaką kiedykolwiek zbudowano. Póki co bebechy Mad Box’a na grafikach koncepcyjnych zostały rozmyte, ponieważ producent wciąż jest w trakcie rozmów z firmami, które mają dostarczyć podzespoły. Wiemy już, że są one prowadzone z czołowymi producentami, firmami AMD oraz Nvidia. Na jednej grafice widać jedynie elementy chłodzenia konsoli.

Mad Box – grafiki koncepcyjne

Jednocześnie Ian Bell sprostował jeden z podanych wcześniej szczegółów dotyczących konsoli. Zamiast 60fps-ów na oko w trybie VR, mamy otrzymać 90 ramek na jedno oko. Ponadto szef Slightly Mad Studios dodaje, że konsola będzie bardzo lekka i połączy się z innymi Mad Box’ami za pomocą jednego kliknięcia drogą bezprzewodową.

Mad Box zagrozi PS5 i Xbox Scarlett?

Póki co dyrektor generalny studia Slightly Mad – Ian Bell – ujawnił na Twitterze niezbyt wiele informacji: Co to jest Mad Box? To najpotężniejsza konsola, jaką kiedykolwiek zbudowano … Dosłownie “Szalony” … Chcesz 4k, chcesz VR przy 60FPS? Chcesz mieć pełny silnik za darmo, aby rozwijać swoje gry? Masz to.

W rozmowie z serwisem Variety Ian Bell dodaje, że Mad Box ma współpracować z większością zestawów VR, jakie obecnie znajdują się na rynku i jakie zostaną w przyszłości wydane.

Mad Box ma być konkurencyjny cenowo w porównaniu do PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett, a premiera konsoli ma nastąpić za około 3 lata. Nie wiadomo, czy sprzęt otrzyma również gry na wyłączność. Ian Bell zaznacza, że deweloperzy dostaną międzyplatformowy silnik oraz wolną rękę.

Zapowiedziana konsola znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Można powiedzieć, że to dopiero koncepcja. Szef studia Slightly Mad podkreśla, że projekt jest szczegółowo przeanalizowany i trwają obecnie rozmowy z producentami podzespołów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.