Mad Box “najpotężniejszą konsolą świata”! Mocna konkurencja dla PS5 i Xbox Scarlett

To dopiero niespodzianka. Szef Slightly Mad Studios zapowiada konsolę Mad Box, która ma oferować jakość 60 fps przy rozdzielczości 4K. Premiera za około 3 lata.

Nie tylko PS5 oraz konsole z rodziny Xbox Scarlett zawalczą o nasze portfele w nadchodzących latach. Do wyścigu dołączania niespodziewanie Slightly Mad Studios, czyli producent wyścigów z serii Project CARS.

Mad Box zagrozi PS5 i Xbox Scarlett?

Póki co dyrektor generalny studia Slightly Mad – Ian Bell – ujawnił na Twitterze niezbyt wiele informacji: Co to jest Mad Box? To najpotężniejsza konsola, jaką kiedykolwiek zbudowano … Dosłownie “Szalony” … Chcesz 4k, chcesz VR przy 60FPS? Chcesz mieć pełny silnik za darmo, aby rozwijać swoje gry? Masz to.

W rozmowie z serwisem Variety Ian Bell dodaje, że Mad Box ma współpracować z większością zestawów VR, jakie obecnie znajdują się na rynku i jakie zostaną w przyszłości wydane. Co do wspomnianych 60 klatek animacji na sekundę odnośnie VR, chodzi o ramki wyświetlane na jedno oko. Zatem można powiedzieć, że dostaniemy 120 fps-ów.

Mad Box ma być konkurencyjny cenowo w porównaniu do PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett, a premiera konsoli ma nastąpić za około 3 lata. Nie wiadomo, czy sprzęt otrzyma również gry na wyłączność. Ian Bell zaznacza, że deweloperzy dostaną międzyplatformowy silnik i od nich będzie zależało, na jakie sprzęty zbudują swoją grę.

Zapowiedziana konsola znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Można powiedzieć, że to dopiero koncepcja. Szef studia Slightly Mad podkreśla, że projekt jest szczegółowo przeanalizowany i trwają obecnie rozmowy z producentami podzespołów.

Czekamy na dalsze wieści.  Pierwsze grafiki koncepcyjne konsoli Mad Box mają zostać ujawnione w ciągu 4-6 tygodni.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: