Darmowe RPG Lost Ark wielkim hitem, choć gra jeszcze oficjalnie nie zadebiutowała

Lost Ark screen z gry (1)
PC

Lost Ark to nowe MMORPG w stylu Diablo, które okazało się wielkim hitem na Steam. I niby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że premiera dopiero nadejdzie.

Choć tytuł dostępny ma być za darmo dla wszystkich, spora część graczy zdecydowała się zapłacić za wcześniejszy dostęp.

Gracze zachwyceni Lost Ark

Lost Ark wyszło już jakiś czas temu, ale było MMO dostępnym wyłącznie na rynku koreańskim. Reszta mogła obejść się smakiem. Szczególnie fani MMO i izometrycznych hack’n’slash – mamy tu tytuł w stylu Diablo i do tego dystrybuowany w formie free-2-play. Do tego kusi oprawa graficzna i mnogość interesujących rozwiązań gameplay-owych.

Amazon Game Studios postanowiło zająć się globalną dystrybucją tytułu i… najwyraźniej się opłaciło. Lost Ark spotkał się z „przytłaczająco pozytywnym” odbiorem społeczności. Zgodnie z platformą Steam aż 96% opinii graczy jest pozytywnych. Jakby tego było mało, dane ze SteamDB pokazują, że wczorajszy debiut należy do tych wyjątkowo udanych. W szczytowym momencie bawiło się razem aż 532 476 graczy!

A gra nawet nie wyszła… W zasadzie to niby wyszła, ale wcześniejszy dostęp możliwy jest wyłącznie przy zakupie którejś z paru paczek „założycieli”. Całkiem sporo osób postanowiło więc zainwestować we free-to-play, co bardzo dobrze świadczy o kondycji gry. Reszta zainteresowana tytułem będzie mogła w niego zagrać już 11 lutego. Gra dostępna jest wyłącznie na PC.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie