Oto najlepiej oceniana gra na Steam tego roku. Wyczyn w 6 tygodni

Lethal Company
Newsy PC

Jest pewna gra, która szturmem zdobyła serca graczy. Wystarczyło zaledwie 6 tygodni od premiery, aby zebrała niemal same pozytywne recenzje i stała się najlepiej ocenianą grą na Steam w tym roku. To produkcja niezależna, która grywalnością bije nawet największe tegoroczne hity. Mowa oczywiście o Lethal Company, szalenie wciągającej i pełnej humoru produkcji od Zeekerss.

Lethal Company jest na samiutkim szczycie

W październiku na rynku ukazała się gra Lethal Company, która swoją prostotą podbiła serca graczy. Niezależna gra od Zeekerss pozwala nam wcielić się w parszywą kompanię kosmicznych złomiarzy, których głównym zadaniem jest zbieranie wartościowych śmieci. Rozgrywka nie odbywa się oczywiście w pojedynkę, a cała zabawa związana jest bezpośrednio z kooperacją w grupie osób, które niekoniecznie mają pojęcie, co właśnie robią.

Ten prosty, szalony, ale i skuteczny pomysł na zabawę zrealizowano jednak znakomicie. Do tego stopnia, że gra zebrała praktycznie same pozytywne oceny na platformie Steam. Obecnie produkcja jest najlepiej ocenianą grą na Steam w tym roku, przebijając takie hity, jak choćby Baldur’s Gate III czy Resident Evil 4. Śmiertelna Kompania zebrała ponad 84 tysiące opinii użytkowników, które są w przytłaczającej większości pozytywne.

Pomimo znajdowania się we wczesnym dostępie, twórca gry wyraził zdziwienie sukcesem i uznaniem społeczności.
– Społeczność dostarczyła więcej informacji zwrotnej, niż się spodziewano, co pozwoliło grze rozwijać się w interesujący sposób. Tytuł cieszy się ogromną popularnością w serwisach streamingowych, jak i w bibliotekach graczy.

Co stoi za sukcesem? Między innymi to, że rozgrywka jest nieoczywista, różnorodna i szalenie śmieszna. Za to odpowiadają sami gracze, którzy otrzymali genialne narzędzia do przyjemnej zabawy.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie