Masz arachnofobię? Lethal Company ma specjalny tryb, który jest przekomiczny

Lethal Company
Newsy PC

Jeżeli boicie się pająków i z tego powodu nie graliście w Lethal Company, to mamy dla was dobre wieści. W grze pojawiła się możliwość włączenia trybu dla osób cierpiących na arachnofobię. Czy przerażające pająki zostały zamienione na inne potwory? Nie, nic bardziej mylnego. Szczerze mówiąc, raczej nie zgadniecie, jak teraz wyglądają.

W Lethal Company nadal są pająki, ale inne

Gra od Zeekerss cieszy się ogromną popularnością na platformie Steam. Choć tytuł jest jeszcze w fazie wczesnego dostępu to i tak przyciąga wiele tysięcy osób każdego dnia. Rozgrywka jest prosta — wcielamy się w bandę kosmicznych złomiarzy, którzy muszą zarabiać pieniądze. W tym celu zbierają cenne śmieci, ale fach ten nie jest łatwy. Na ich drodze nieustannie czyhają różne niebezpieczeństwa, jak pułapki, miny czy… potworne pająki. Te okazały się dla wielu graczy problemem.

Sam nienawidzę pajęczaków czy podobnych stworzeń, a gdy grozi mi z ich strony śmierć, (nawet w grze) to jest to sytuacja beznadziejna. Na szczęście twórca gry postanowił wyciągnąć pomocną dłoń dla takich osób. W tytule pojawił się specjalny tryb, dzięki czemu modele niebezpiecznych pająków zastąpił… napis. Tak, dosłownie jest to napis „Spider”.

To nadal szalenie niebezpieczne stworzenie, jednak pozbawione swojej przerażającej aparycji. Przyznam, że mimo pozbawienia go wizualnych atrybutów nadal jest to straszne. Na tym polu działa już chyba wyobraźnia i wiedza, że ten zwykły napis może naszą postać bardzo szybko pozbawić życia. Jak oceniacie taki sposób poradzenia sobie z arachnofobią? Moim zdaniem to doprawdy przezabawna rzecz.

Lethal Company jest z nami od 23 października 2024 roku i wiele wskazuje na to, że gra będzie cieszyć się popularnością jeszcze długi czas. To świetna produkcja do wspólnej zabawy ze znajomymi, w której nie raz się przestraszycie, lub zalejecie łzami śmiechu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie