Legacy of Kain: Soul Reaver - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Remaster Legacy of Kain: Soul Reaver rzekomo powstawał, ale powinniśmy o nim zapomnieć

Plotki o odświeżeniu Legacy of Kain: Soul Reaver pojawiają się w sieci od dawna. Kultowa produkcja do dziś nie otrzymała konwersji na nowe sprzęty i możliwe, że nie doczekamy się takowej przez długi czas.

Nad odświeżeniem podobno pracowało studio Nixxes, które zostało niedawno przejęte przez PlayStation. Wykupienie zespołu miało też poskutkować anulowaniem remastera przez Sony – podaje informator Shpeshal Nick w podcaście XboxEra. Jednocześnie Nick zaznaczył, że to jego spekulacja na podstawie posiadanych przez niego informacji o praktykach słynnej korporacji.

Jednocześnie nie wiemy, czemu remaster Legacy of Kain: Soul Reaver mógłby został anulowany. Być może Sony nie chciało, aby Nixxes tworzyło konwersję na platformy inne niż PlayStation i PC, a umowa ze Square Enix posiadającym prawa do Legacy of Kain przewidywała wydanie odświeżenia również na konsolach Xbox i Nintendo. To jednak tylko teoria.

Na dobrą sprawę o remasterze Soul Reaver wiadomo tylko tyle, że podobno powstawał. Nie wiadomo w jak zaawansowanym stadium produkcji był i jakie zmiany miał gwarantować. Jeśli Sony faktycznie go anulowało, najpewniej marka nie powróci jeszcze przez dłuższy czas.

Shpeshal Nick to wiarygodne źródło przecieków. Ujawnił kilka faktów ze stajni Sony i nie tylko. Ma na swoim koncie między innymi potwierdzenie istnienia dodatku do Ghost of Tsushima. Powyższe doniesienia należy jednak wciąż traktować jak plotki, a nie coś pewnego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%