Remaster Legacy of Kain: Soul Reaver rzekomo powstawał, ale powinniśmy o nim zapomnieć

Legacy of Kain: Soul Reaver - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Plotki o odświeżeniu Legacy of Kain: Soul Reaver pojawiają się w sieci od dawna. Kultowa produkcja do dziś nie otrzymała konwersji na nowe sprzęty i możliwe, że nie doczekamy się takowej przez długi czas.

Nad odświeżeniem podobno pracowało studio Nixxes, które zostało niedawno przejęte przez PlayStation. Wykupienie zespołu miało też poskutkować anulowaniem remastera przez Sony – podaje informator Shpeshal Nick w podcaście XboxEra. Jednocześnie Nick zaznaczył, że to jego spekulacja na podstawie posiadanych przez niego informacji o praktykach słynnej korporacji.

Jednocześnie nie wiemy, czemu remaster Legacy of Kain: Soul Reaver mógłby został anulowany. Być może Sony nie chciało, aby Nixxes tworzyło konwersję na platformy inne niż PlayStation i PC, a umowa ze Square Enix posiadającym prawa do Legacy of Kain przewidywała wydanie odświeżenia również na konsolach Xbox i Nintendo. To jednak tylko teoria.

Na dobrą sprawę o remasterze Soul Reaver wiadomo tylko tyle, że podobno powstawał. Nie wiadomo w jak zaawansowanym stadium produkcji był i jakie zmiany miał gwarantować. Jeśli Sony faktycznie go anulowało, najpewniej marka nie powróci jeszcze przez dłuższy czas.

Shpeshal Nick to wiarygodne źródło przecieków. Ujawnił kilka faktów ze stajni Sony i nie tylko. Ma na swoim koncie między innymi potwierdzenie istnienia dodatku do Ghost of Tsushima. Powyższe doniesienia należy jednak wciąż traktować jak plotki, a nie coś pewnego.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie