Legacy of Kain wampir Raziel

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Crystal Dynamics podobno zamierza wypuścić odświeżoną wersję Legacy of Kain

Prośby graczy zostaną wreszcie wysłuchane? Wszystko wskazuje na to, że remester/remake Legacy of Kain zmierza na rynek wielkimi krokami.

Informacje te wypłynęły za sprawą informatora o pseudonimie Shpeshal_Nick. Internauta twierdzi, że gra ma zostać zaprezentowana do końca bieżącego roku (źródło). Z cała pewnością kultowa marka jaką jest Legacy of Kain zasługuje na odświeżenie. Shpeshal_Nick w przeszłości potwierdził m.in., że gra Hades wyląduje w usłudze Xbox Game Pass, jest więc prawdopodobne, że nie myli się i tym razem.

Za co gracze pokochali Legacy of Kain?

Najbardziej popularną odsłonę serii, z całą pewnością stanowi Soul Reaver z roku 1999. Przygodowa gra akcji pozwalała nam wcielić się w Raziela, który zostawszy wrzucony do jeziora umarłych poszukuje zemsty. Tytuł koncentrował się zarówno na rozwiązaniu zagadek środowiskowych jak i toczeniu pojedynków ze zróżnicowanymi przeciwnikami. Grę wyróżniała konieczność przenoszenia się między wymiarami, było to niezbędne by posunąć historię do przodu i rozwikłać czekające na nas łamigłówki.

Grę doceniono za świetny klimat, świetnie wykreowanego bohatera a także interesujące projekty przemierzanych przez nas lokacji. Ścieżka dźwiękowa zaś świetnie korespondowała z wydarzeniami na ekranie. Dzisiaj niektórzy mogą narzekać na pracę kamery czy brak mapy, ale nie powinno to zniechęcić do powrotu do przeszłości. Tytuł został wydany na komputerach klasy PC oraz konsolach: PlayStation i Dreamcast.

Miejmy nadzieję, że Crystal Dynamics sprawi graczom niespodziankę. Wielu z Was mogło sobie ostrzyć zęby na Nosgoth, które ostatecznie nie zostało wydane. Gra miała być produkcją free to play skoncentrowaną na trybie wieloosobowym, z silnie zaakcentowaną fabułą. Scenariusz miał przedstawiać wydarzenia, rozgrywające się po finale Legacy of Kain: Soul Reaver. Opowieść koncentrowałaby się wokół konfliktu między wampirami a ludźmi, walczącymi ze sobą o hegemonię. Tytuł miał ociekać brutalnością i być produkcją skierowaną do starszego odbiorcy. Wielka szkoda, że nie doczekaliśmy się premiery.

Nadzieje związane z powrotem do mrocznego uniwersum, zostały jednak odrodzone na nowo. Mało prawdopodobne żeby twórcy zdecydowali się na remaster Legacy of Kain, remake zdaje się być najbardziej realną perspektywą. My już ostrzymy pazury!

Dajcie znać w komentarzach czy znacie serię i którą z części uznajecie za najlepszą.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się