Seria Legacy of Kain faktycznie może powrócić. Nowi właściciele marki znów o niej wspominają

Legacy of Kain - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Legacy of Kain zniknęło na przestrzeni ostatniej dekady i do niedawna o nowej odsłonie mogliśmy tylko pomarzyć. Istnieje coraz większa szansa na to, że wkrótce się to zmieni.

Niedawne przejęcie Square Enix Montreal, Crystal Dynamics i Eidos Montreal przez Embracer Group może poskutkować wskrzeszeniem wampirzej marki. Embracer Group ponownie wspomniało o LoK, zestawiając je z Tomb Raider, Deus Ex i Thief, czyli seriami, które nie tak dawno otrzymały nowe odsłony. Szczególnie ciekawie wygląda wzmianka o „remake’ach, remasterach, spin-offach oraz projektach transmedialnych”.

Po zakończeniu kwartału jeszcze bardziej wzmocniliśmy nasze możliwości rozwoju i portfolio marek, zawierając umowę nabycia Crystal Dynamics, Eidos Montreal i Square Enix Montreal, w tym Tomb Raider, Deus Ex, Thief i Legacy of Kain oraz innych IP. Ogłoszenie to spotkało się z ogromnym i pozytywnym odzewem. Widzimy ogromny potencjał, nie tylko w sequelach, ale także w remake’ach, remasterach, spin-offach oraz projektach transmedialnych w całej Grupie.

– poinformowano na podsumowaniu finansowym Embracer Group
Źródło: Kotaku

Embracer już wcześniej wspominało, że w produkcji znajdują się nowe gry bazujące na uwielbianych przez fanów markach. Nie możemy co prawda potwierdzić, że LoK jest jedną z nich, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Najświeższą główną odsłoną Legacy of Kain jest Defiance, które zadebiutowało w 2003 roku. Następnie w produkcji znajdowało się Dead Sun, które miało ukazać się w okolicach premiery PlayStation 4, ale ostatecznie zostało anulowane. Ostatnią grą nawiązującą do uniwersum był sieciowy spin-off, Nosgoth – jego serwery zamknięto w maju 2016 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie