Powrót Deus Ex i Legacy of Kain jest coraz bardziej prawdopodobny

Legacy of Kain: Soul Reaver - grafika
Newsy PC PS5 Xbox Series

Fani Deus Ex i Legacy of Kain dawno nie otrzymali nowych gier nawiązujących do wymienionych marek. Być może wkrótce się to zmieni – przynajmniej tak sugerują nowi właściciele Crystal Dynamics i Eidos Montreal.

Szef Embracer Group (które przejęło wspomniane studia od Square Enix) przypomniał, że w produkcji znajduje się nowa odsłona Tomb Raider. Lars Wingefors dodał, że studia pracują też nad innymi projektami, w tym kolejnymi odsłonami znanych i lubianych serii.

Oczywiście, jesteśmy bardzo podekscytowani nową grą Tomb Raider. Nie chodzi tylko o Tomb Raidera. W przygotowaniu jest również wiele bardzo dużych gier AAA, zarówno opartych na ukochanych franczyzach, które będziemy posiadać, jak i oryginalnych IP. To bardzo interesujący pipeline.

– powiedział CEO Embracer Group, Lars Wingefors
Źródło: GamingBolt

Choć sugestia, że takie marki jak Deus Ex i Legacy of Kain mogą powrócić jest pokrzepiająca, zapowiedzi rzeczonych tytułów (o ile to o nich faktycznie mowa) nie należy się spodziewać zbyt szybko. Mimo tego, że Crystal Dynamics i Eidos Montreal mają ręce pełne roboty, na premiery na razie nie ma co liczyć.

Zasadniczo pipeline jest szerszy niż te dwa lata. W ciągu kilku lat nie ukaże się tak wiele nowych, dużych gier, ale w przyszłości dzięki tym studiom pojawią się niesamowite rzeczy.

– dodał

Deus Ex i Legacy of Kain to serie, które miały swoje wzloty i upadki. Ostatnie przygody Adama Jensena przyjęły się ciepło, ale sprzedaż rozczarowywała. Z kolei Legacy of Kain od dawna nie dostało żadnej nowej gry poza sieciowym spin-offem w postaci Nosgoth, który dość szybko trafił do kosza. Obie marki łączy też to, że mają duże rzesze fanów i dobrze odnalazłyby się na dzisiejszym rynku. Oczywiście nie możemy też wykluczać, że Lars Wingefors miał na myśli inne IP Eidosu i Crystal Dynamics, na przykład Thief czy – o zgrozo – Gex.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie