Legacy of Kain coraz bliżej powrotu? Właściciel marki wzbudza nadzieje

Legacy of Kain coraz bliżej powrotu? Nadzieja znów się tli
Newsy PC PS5 Xbox Series

Uwielbiana niegdyś marka Legacy of Kain może faktycznie zostać wskrzeszona. Crystal Dynamics opublikowało ankietę, która dość jednoznacznie sugeruje taką ewentualność.

Legacy of Kain to seria-legenda, choć już mocno zapomniana. Cykl może jednak powrócić, a pogłoski o tym odżyły za sprawą nowego właściciela IP, czyli Crystal Dynamics. Firma wykupiła tę i inne franczyzy od Square Enix. Ciekawostką jest fakt, iż nie jest to pierwszy raz, gdy Crystal Dynamics wspomina o takiej ewentualności. Tylko czy ma to jakieś potwierdzenie w rzeczywistości?

Nie da się w inny sposób odebrać nowej ankiety dostępnej w internecie. CD wypuściło kwestionariusz zatytułowany wyłącznie „Legacy of Kain franchise survey”. Znajdziemy tam parę standardowych pytań związanych z obeznaniem w marce, ale nas interesują te, które dość jednoznacznie wskazują na chęć wydania nowej gry z serii. Wydawca zadaje nam pytanie – w jakiej formie chcielibyśmy, aby Legacy of Kain wróciło?

Teoretycznie oznacza to, że CD może badać grunt pod nowe wcielenie marki. To może być rebootem, remake’iem, remasterem czy po prostu bezpośrednią kontynuacją. Nie zdziwiłbym się, gdyby to właśnie ta ostatnia opcja zyskała największą liczbę zwolenników. W końcu od ostatniej części minęło już prawie 20 lat.

Zapewne wyniki ankiety pomogą CD zrozumieć, czego do końca oczekują fani. Sensownym krokiem może być wydanie remake’u, a w międzyczasie pracowanie nad kolejną częścią z cyklu, ale to wyłącznie moje domysły. Na ten moment nie ma innych informacji związanych z serią, choć jej powrót wydaje się najbliżej od wielu, wielu lat.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie