Left 4 Dead – kolejna część cyklu zadebiutuje na VR? (plotka)

Internet nie uspokoił się jeszcze po oficjalnej zapowiedzi Half-Life’a na VR. Tymczasem dowiadujemy się, że może to nie być jedyna produkcja Valve, do której założymy gogle.

Kilkanaście dni temu potwierdziły się pogłoski, jakoby Valve miało w planach stworzenie kolejnej części legendarnego Half-Life’a. Ku zdziwieniu wszystkich okazało się, że tytuł pojawi się tylko na VR. Premiera gry, która szybko zyskała spory rozgłos, planowana jest na marzec 2020.

Gracze jeszcze nie zdążyli ochłonąć po tej elektryzującej wiadomości, gdy w internecie pojawiły się kolejne informacje na temat planów firmy dotyczących tworzenia gier w VR. Zgodnie z nieoficjalnymi wiadomościami, firma nie ograniczy się wyłącznie do Half-Life: Alyx, bo z technologii wirtualnej rzeczywistości będzie korzystać również kolejna część Left 4 Dead.

Autorem przecieku jest Tyler McVicker, który prowadzi na YouTube kanał Valve News Network. O Left 4 Dead VR twórca napisał na Twitterze. Materiały przygotowywane przez Tylera McVickera są rzetelne, nie ma więc powodów, by domniemywać, że informacja jest fałszywa. Left 4 Dead VR zostanie zapowiedziany na The Game Awards 13 grudnia. Istnieje prawdopodobieństwo, że podczas gali usłyszymy także o drugim projekcie Valve.

Left 4 Dead to słynna seria FPS-ów osadzonych w świecie opanowanym przez zombie. Ostatnia odsłona cyklu miała premierę 10 lat temu. Cechą charakterystyczną tytułu było to, że dawał on graczowi możliwość walki z zombiakami zarówno w pojedynkę, jak i w kooperacji z kilkoma przyjaciółmi.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: