Half-Life Alyx – zapowiedź. Valve pokazuje zwiastun i screeny!

Po latach czekania mamy zapowiedź nowej odsłony kultowej serii. Half-Life powraca, lecz może nie takie, jakiego życzyłoby sobie większość graczy. Deweloperzy postawili bowiem na wirtualną rzeczywistość, lecz czy to źle? Pierwszy trailer wymiata.

Valve oficjalnie zapowiada swoją nową grę – Half-Life Alyx. Otrzymaliśmy pierwsze szczegóły, pierwsze screeny oraz pierwszy zwiastun, prezentujący się nadzwyczaj dobrze.

Akcja Half-Life Alyx rozgrywa się w 20-letniej przerwie między Half-Life a Half-Life 2. Gra będzie korzystała z silnika Source 2 i zostanie wyposażona w liniową kampanię dla jednego gracza. Fabuła tytułu skupi się na walce z kosmitami, a gracz wcieli się w postać Alyxa Vance’a,  który – a jakże! – jest jedyną szansą ludzkości na przetrwanie.

Gra będzie umożliwiała nieskrępowane ruchy i skupi się nie tylko na walce, lecz również na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek. Na pierwszym zwiastunie możemy zobaczyć, że czasem trzeba będzie wykonywać dwie z tych czynności jednocześnie, np. hakować jakieś urządzenie jedną dłonią, a drugą celować w przeciwników, by uniknąć kulki w głowę.

Fajnie zapowiada się też interakcja z otoczeniem. W poszukiwaniu amunicji będziemy mogli grzebać po regałach, rozwalając przy tym i przesuwając inne przedmioty. Dla odwrócenia uwagi wrogów, wyrzucimy butelkę przez okno, by zrobić trochę hałasu. Zapowiada się naprawdę nieźle.

Valve wspomina, że osoby, które sięgną po Half-Life Alyx w przedsprzedaży i zaopatrzą się w grę do końca tego roku, otrzymają bonusy:

  • Alternatywne skórki do broni, aby upiększyć arsenał Alyx
  • Specjalną zawartość w stylu Alyx do gry Counter-Strike: Global Offensive

Kiedy premiera Half-Life Alyx? Szykujcie się na marzec 2020 roku.

Na karcie gry w Serwisie Steam pojawiły się póki co minimalne wymagania sprzętowe gry, które prezentują się następująco:

Half-Life Alyx – wymagania sprzętowe (minimalne)

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Karta graficzna: GTX 1060 / RX 580 – 6GB VRAM

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.