Zapowiada się dobry sezon na kości RAM. Świetne wieści prosto od producenta

Kości RAM wkładane do slotów w płycie głównej
PC

Choć mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, niedługo kości RAM mają tanieć. Na temat takich prognoz poinformował czwarty największy dostawca pamięci DRAM na świecie.

Mowa dokładnie o firmie Nanya, która spodziewa się w bliżej nieokreślonej przyszłości spadków cen wymienionych podzespołów – informuje PCGamer. Jak powszechnie wiadomo, obecnie składając PC-ty można się nieźle wypłacić, kupując karty graficzne i właśnie kości RAM. Co składa się w takim razie na ten niespodziewany odwrót sytuacji?

Powodem obniżenia cen ma być rzeczywisty popyt na ów komponenty, który mija się z tym wcześniej zakładanym. Różnice w założeniach po części wynikają z zamknięcia fabryk w związku z sytuacją pandemiczną na świecie, a także z wysoką inflacją i wszechobecnym niedoborem komponentów. Wygląda na to, że przewidziany scenariusz jednak się nie sprawdził, co powinno być powodem do szczęścia każdego planującego zakup nowych RAM-ów.

Zresztą z samymi kartami graficznymi i tak jest nieco lepiej, niż było w kwestii ich dostępności i kwot, jakie trzeba poświęcić na taką przyjemność. Ceny w dalszym ciągu potrafią osiągać zawrotne sumy, jednak jeśli kogoś stać na takie wydatki, to przynajmniej ma większe szanse na sam zakup.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie