Kontrowersje wokół dopalonej grafiki w GTA V. “To było oszustwo”

Jeden z lepszych modów do GTA V okazał się niezłą wtopą dla samego twórcy.

Jeszcze dwa tygodnie temu podawaliśmy Wam link do pobrania modyfikacji o nazwie Pinacle of V. Niestety strona modyfikacji została definitywnie zamknięta, ponieważ okazało się, że mod powstał z naruszeniem praw autorskich. Słowem, doszło do oszustwa.


Twórca modyfikacji (Josh Romito) po kilku mailach od poszkodowanych wydał oficjalne oświadczenie, w którym tłumaczy, że od początku działał uczciwie, lecz inne osoby, które zaangażowały się w pomoc przy tworzeniu programu, podsunęły mu różne rzeczy, które zostały skradzione (wycięte) z innych modów. Oczywiście, bez jego wiedzy.

Efekt tego taki, że mimo spędzenia przez Josh’a setek godzin nad modyfikacją Pinacle of V, zawierała ona w sobie elementy twórczości innych osób, które zostały użyte bez ich wiedzy oraz zgody.

Josh Romito postanowił zatem usunąć linki do pobrania Pinacle of V ze swojej strony, lecz informuje, że nie poddaje się i stworzy jeszcze jednego moda, którego powinniśmy spodziewać się za kilka miesięcy. Tym razem jednak moder postanawia działać sam, bez dobrotliwego wsparcia społeczności.

Jakie efekty można było osiągnąć dzięki Pinacle of V? Przypominamy kilka screenów:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

44 Shares
Share44
+1
Tweet