Oto pad, który pozwoli oszukiwać w grze. Sprytnie wykorzystuje AI

Sztuczna Inteligencja wykorzystana w padzie do grania.jpg
Newsy PC PS5 Xbox Series

GameShark po prawie 30. latach wraca na rynek i po raz kolejny może namieszać.

AI Shark pokazało swój nowy kontroler, który ma sprawić, że gracz zyska znaczącą przewagę w trakcie rozgrywki. Ale po kolei, bowiem jeśli chodzi o CEO firmy odpowiedzialnej za wymieniony sprzęt, to nie pierwszy tego rodzaju pomysł.

Wszystko zaczęło się w latach 90., kiedy to firma GameShark wypuściła między innymi specjalną przystawkę do PlayStation. Umożliwiała ona ingerencję w kod gry, wprowadzając modyfikacje. Gracz mógł nie tylko aktywować kody ułatwiające rozgrywkę (na przykład nieśmiertelność), ale także ustawić sobie konkretny poziom umiejętności postaci itd. W skrócie? GameShark dawał możliwość oszukiwania i uzyskiwania przewagi w trakcie rozgrywki.

AI Shark może sporo namieszać

Dzisiaj co prawda nie ma już firmy GameShark, ale jej CEO stworzył inną o podobnej nazwie, czyli AI Shark. Zresztą nie do końca kryjąc się z nawiązaniem do poprzedniej marki – domena na której znajdują się najnowsze produkty AI Shark, nosi nazwę aigameshark.com.

Jednym z bardziej interesujących sprzętów, które pokazała niedawno firma jest AI Shark Controller. Jak sama nazwa wskazuje, to pad do grania, ale nie taki zwykły. Wykorzystuje Sztuczną Inteligencję do tego, aby grało się łatwiej. W jaki sposób? Uczy się zachowań gracza i na przykład potrafi zasugerować mapowanie przycisków. Ponadto jest w stanie wyprzedzić nasz ruch i podpowiedzieć, który przycisk powinniśmy nacisnąć jako kolejny.

Monitoring odbywa się na wiele sposobów. Otóż pad ma wbudowane czujniki, które wyczuwają, jak gracz trzyma pada, w którym dokładnie miejscu naciska oraz z jaką siłą i częstotliwością. Tak właśnie AI uczy się naszych ruchów, aby później móc przewidzieć zachowanie, jednocześnie dostosowując się do naszego stylu grania.

Przewaga dzięki kontrolerowi oraz AI

Jak zapewnia twórca urządzenia, AI Shark Controller jest przeznaczony zarówno dla początkujących graczy jak i bardziej doświadczonych. Tym pierwszym pomoże w trakcie rozgrywki, sugerując używanie konkretnych przycisków (i kto wie, czy też ich za nich nie aktywuje?). Z kolei Ci drudzy mają zyskać kompana rozgrywki, który będzie się uczyć ich zachowań i z czasem dostosuje do stylu grania.

Ile w tym wszystkim marketingu i próby wykorzystania modnego tematu jakim jest Sztuczna Inteligencja, czas pokaże. Niemniej jednak, kontroler zapowiada się interesująco. AI Shark ma w planach wypuszczenie także klawiatury i myszki, więc zdaje się, że to dopiero początek planu na rozwój marki.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie