Koniec z serią Mass Effect? Zaskakująca decyzja Electronic Arts

W branży liczą się pieniądze, a skoro ich nie ma…

Ostatnia odsłona słynnego cyklu Mass Effect, z podtytułem Andromeda, nie każdemu przypadła do gustu, co odbiło się na średnich ocenach wśród recenzentów oraz objawiło w narzekaniu samych graczy. Czy słusznie? Nasze zdanie na ten temat możecie poznać czytając obszerną recenzję w tym miejscu.

Mass Effect: Andromeda nie spełniło oczekiwań wydawcy, który nie promuje gier dla przyjemności, lecz dla zysku. A skoro tego nie ma… trzeba podejmować czasem i trudne decyzje.

Jak donosi serwis Kotaku, powołując się na własne źródła bliskie deweloperowi gry, studiu BioWare Montreal, seria Mass Effect została wstrzymana! Oznacza to tyle, że nie są obecnie prowadzone prace nad kolejną częścią i nie mamy co oczekiwać, że szybko zostaną rozpoczęte. Oberwało się również samemu BioWare Montreal, które zostało zredukowane do roli studia wspomagającego inne projekty.

Czy decyzja Electronic Arts to koniec serii Mass Effect? Oczywiście nie, lecz nie wiadomo, kiedy cykl powróci do łask. Na razie kosmiczne podróże zostały odstawione na boczny tor. Obecna Andromeda ma być nadal wspierana i uzupełniana o kolejne aktualizacje.

Pamiętajcie jednak, że choć serwis Kotaku zazwyczaj podaje wiarygodne informacje, lepiej traktować tę najnowszą z dystansem. Póki EA nie skomentuje sprawy, wszystko jest nieoficjalne.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.