Dziś premiera Kirby and the Forgotten Land. Zapowiada się na kolejny must have na Switcha

Kirby and the Forgotten Land - dwójka graczy i niebieski wiewiór
Switch

W końcu jest! Po miesiącach od zapowiedzi dziś nareszcie na Nintendo Switch trafia Kirby and the Forgotten Land. To pierwsze pełnoprawne przeniesienie przygód różowego kulka-odkurzacza do świata z rozgrywką w 3D.

Nintendo pamięta o swoich fanach, którzy uwielbiają ogrywać na Switchu platformówki. Część z nich na pewno zdążyła już ograć rewelacyjne Mario Odyssey oraz Super Mario 3D World z dodatkiem Bowser’s Fury. Jeśli jednak ktoś chciał zagrać w Kirbiego dziejącego w trzech przestrzeniach, to nareszcie ma taką możliwość. Obejrzyjcie poniższy zwiastun, by przybliżyć sobie szczegóły rozgrywki.

Kirby and the Forgotten Land wprowadza kilka ważnych nowości w serii. Poza wspomnianym pełnoprawnym 3D warto zwrócić uwagę na różnice w zdolnościach tytułowego bohatera.

Kirby wsysa już wszystko. Zostawmy wrogów w spokoju, czas na stare gruchoty

Po pierwsze poza wciąganiem przeciwników w celu zgarniania ich mocy różowy kulek nareszcie potrafi także łączyć się z różnymi sprzętami. Przykładowo fuzja z samochodem pozwoli jeździć, a z wiatrakiem dmuchać powietrzem. Otwiera to drogę do rozwiązywania zagadek w grze na kolejne ciekawe sposoby, których wcześniej w serii jeszcze nie można było uświadczyć.

To nie koniec gorących mechanik, bowiem nareszcie do tego starego jak świat cyklu wejdzie kwestia ulepszania czapek. Te wraz z postępem fabuły można ulepszać, by były jeszcze bardziej efektowne. Daje to mały powiew świeżości o RPG-owym zapachu.

Kirby and the Forgotten Land – o tym mogliście nie wiedzieć

Uwaga – warto nie zapomnieć o dwóch innych ważnych kwestiach. Po pierwsze w nowego Kirbiego możecie zagrać w kooperacji. Wtedy to drugi z graczy wciela się w małego pomocnika z nieco innym zestawem umiejętności. Po drugie w eShopie dostępne jest demo, więc jeśli jeszcze nie jesteście pewni co do ewentualnego zakupu, zawsze możecie sprawdzić grę dzięki wymienionej wersji.

Jak to bywa z tytułami na licencjach Big N, nowy Kirby jest tytułem ekskluzywnym dla konsoli Nintendo Switch. Zapowiada się na to, że w bibliotece Pstryczka pojawił się kolejny must have, ponieważ gra zaskarbiła sobie serca dziennikarzy z całego świata.

Obecnie Kirby and The Fargotten Land zyskało średnią ocenę recenzentów na poziomie 84 punktów Metascore w skali maksymalnie 100 w serwisie Metacritic. Do mnie nowe przygody Kirbiego trafiły dzisiaj i w najbliższych dniach spędzę z nimi czas, by przygotować dla Was rzetelną recenzję. Spodziewajcie się jej publikacji na łamach PlanetaGracza.pl w niedalekiej przyszłości.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie