Kirby and the Forgotten Land pozwoli „różowemu kulkowi” zjadać samochody. Jest nowy zwiastun

Kirby and the Forgotten Land - Kirby zjadł samochód
Switch

Nie mogę się nadziwić tym, ile wczorajszy Nintendo Direct przyniósł ciekawych informacji. Kirby and the Forgotten Land doda dwie ważne mechaniki do kręgu zdolności tytułowego „różowego kulka”.

Kirby, jak pewnie wiecie lub też nie, ma możliwość pochłaniania przeciwników, by przejmować ich zdolności. Wtedy to po wsyśnięciu mocy pojawia się na jego głowie odpowiednia czapka, która symbolizuje nowy wachlarz umiejętności. W Kirby and the Forgotten Land ten „żywy odkurzacz” będzie mógł znacznie więcej.

Pierwszą zmianą jest to, że Kirby nie będzie już wchłaniał tylko swoich oponentów, ale wessie także przeróżne przedmioty, często sporych gabarytów. Za przykład można podać samochód, ogromną oponę lub specjalną lampę. Dzięki temu główny bohater będzie mógł sobie poradzić z konkretnymi fragmentami poziomów.

Drugą nowością jest rozwijanie mocy nadawanych przez czapki. Przykładowo Kirby po rozwinięciu tej ognistej w lawową będzie mógł miotać jeszcze większymi pociskami. Wprowadza to mały powiew klimatu gier RPG, ale nie wydaje się, by diametralnie zmieniało to rozgrywkę. Już niebawem wszyscy będziemy mogli sprawdzić, jak będzie się to prezentowało na żywo.

Premiera nowej produkcji z Kirby’m odbędzie się 25 marca 2022 roku. Gra będzie wydana jedynie na Nintendo Switch. Całą kampanię fabularną przejdziecie samemu lub w kooperacji, o czym więcej możecie przeczytać w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie