Karolina Pilarczyk „Polish Drift Girl” gra w Assetto Corsa i opowiada o całowaniu ściany

Karolina Pilarczyk „Polish Drift Girl” gra w Assetto Corsa i opowiada o całowaniu ściany
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Niespełna tydzień temu zadebiutowała wyczekiwana, konsolowa wersja Assetto Corsa.

Techland, będący polskim wydawcą i oficjalnym partnerem 505 Games, zaprasza fanów motosportu i gier wyścigowych na wyjątkowy materiał filmowy.

Assetto Corsa zasłynęła z najbardziej zaawansowanego modelu jazdy, samochodów autoryzowanych przez producentów aut oraz torów precyzyjnie odzwierciedlonych dzięki skanowaniu laserowemu.

Gra wprowadza także po raz pierwszy realistyczny tryb driftu. Drifting to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sportów motorowych. Polega na celowym zerwaniu przyczepności kół samochodu przy dużej prędkości i kontrolowaniu poślizgu na jak najdłuższym odcinku. Najważniejsze w tej dyscyplinie jest posiadanie samochodu tylnonapędowego i dużych umiejętności za kierownicą.

Wydawnictwo Techland chcąc przybliżyć fanom gier i motosportu temat driftingu zaprosiło do współpracy Karolinę Pilarczyk, znaną szerszej publiczności jako Polish Drift Girl. Karolina jako pierwsza kobieta zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftu. Startuje w driftingowych zawodach na całym świecie. Więcej szczegółów o tej wywodzącej się z Japonii dziedzinie sportu opowiada Karolina Pilarczyk w materiale filmowym:


Assetto Corsa stworzona przez studio Kunos Simulazioni będzie też rozwijana po premierze. Niebawem ukaże się DLC z ikonicznym samochodami włoskich marek takich jak Ferrari i Maserati oraz pakiet aut legendarnej niemieckiej marki Porsche, która wraca do świata gier wyścigowych po 12 latach.

Assetto Corsa na polskim rynku jest też dostępna w limitowanej edycji premierowej – Prestige Edition. Premierowy nakład będzie wzbogacony o darmowy bonus – Prestige Pack zawierający 9 niesamowitych samochodów. Prestige Edition będzie dostępna dokładnie w tej samej cenie, co wydanie standardowe (219,90 zł). Ilość gier jest ograniczona do wyczerpania zapasów.

Assetto Corsa z wiernie odwzorowanymi torami

Kunos Simulazioni przy Assetto Corsa za nadrzędny cel postawiło sobie stworzenie maksymalnie realistycznego symulatora wyścigów samochodowych na precyzyjnie odwzorowanych najsłynniejszych torach wyścigowych świata. To wszystko zostało przedstawione na zwiastunie „Legendary Tracks”.

Laserowa precyzja skanowania wykorzystana przez deweloperów bardzo dokładnie oddaje wszystkie wyboje, nierówności i spadki występujące na torach. Są one wierną kopią swoich rzeczywistych odpowiedników. Ta dokładność wraz z zaawansowanym modelem fizyki Assetto Corsa gwarantuje niesamowite doświadczenia płynące z jazdy, które zacierają granicę między wirtualnymi a prawdziwymi wyścigami.

W Assetto Corsa dostępnych będzie 15 torów w 24 konfiguracjach, między innymi: Silverstone, Nurburgring Nordschleife, Imola, Monza, Barcelona, Spa Francorchamps oraz Brands Hatch. W grze zaimplementowano również symulację pory dnia, ślady opon i temperatury panującej na torze.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie