Kampania fabularna w Playerunknown’s Battlegrounds? Twórcy mają ciekawy pomysł…

Kampania fabularna w Playerunknown’s Battlegrounds? Twórcy mają ciekawy pomysł…
Filmiki z gier Newsy PC XOne

Playerunknown’s Battlegrounds posiada miliony użytkowników, wśród których znajdują się i tacy, którzy oprócz sieciowego szaleństwa z chęcią zobaczyliby w grze jakąś kampanię fabularną. Co ciekawe, również twórca tytułu – Brendan Greene – zagrałby w taki tryb.

Podczas rozmowy z serwisem GameInformer deweloper zdradził, że jeśli w grze miałaby pojawić się kampania fabularna, to widzi to na wzór Watch Dogs, tyle że z akcją osadzoną w latach 70., gdzie tętniąca życiem wyspa znajduje się pod okupacją wojskową, a gracz z piątką lub czwórką znajomych wkracza do akcji.

Brendan Greene zaznacza jednak, że to jedynie koncepcja, wielkie marzenie.

Jak zatem widzicie, pomysł jest, na tym koniec. Sądzicie, że Playerunknown’s Battlegrounds należy się porządna kampania fabularna?

Tylko jedna gra mogła pobić Dota 2, CS:GO oraz GTA V i właśnie tego dokonała

Playerunknown’s Battlegrounds wdarło się na pecetowy rynek niczym rakieta i bije kolejne rekordy popularności. Jeszcze niedawno pisaliśmy, że tytuł osiągnął trzeci najlepszy wynik w historii Steam, jeśli idzie o liczbę jednoczesnych graczy. Przed strzelaniną studia Bluehole znajdowały się takie tytuły jak Dota 2oraz Counter-Strike: Global Offensive. Można by pomyśleć, że wyprzedzenie takich gigantów jest nieosiągalne lub zajmie trochę czasu, a jednak stało się inaczej!

Główny projektant Playerunknown’s Battlegrounds pochwalił się w serwisie Twitter nowymi statystykami dotyczącymi jednoczesnych graczy na Steam. W pewnym momencie przy omawianej grze siedziało więcej osób niż przy Dota 2 oraz CS:GO (zerknijcie na poniższą grafikę).

Playerunknown’s Battlegrounds

Counter-Strike zostało odstawione na duży dystans, a Dota 2 (darmowa, a za Playerunknown’s Battlegrounds trzeba zapłacić), miała o blisko 40 tys. mniej graczy. Kilkanaście godzin później Dota 2powróciła na tron, lecz wyczyn strzelaniny od Bluehole jest naprawdę wielki.

Trzeba przy tym wspomnieć, że tym samym Playerunknown’s Battlegrounds osiągnęło drugi najlepszy wynik w historii Steam, jeśli mówimy o jednoczesnych graczach. Dotychczas druga lokata należała do Counter-Strike: Global Offensive (maksymalnie 850 485 osób grających w tym samym czasie). Przy Playerunknown’s Battlegrounds siedziało w tym samym czasie 877 844 graczy.

Pierwsze historyczne miejsce nadal należy do Dota 2 – aż 1 261 328 osób, które bawiły się przy produkcji w tym samym czasie.

Ciekawe, czy wynik ten zostanie pobity przez  Playerunknown’s Battlegrounds. A może należałoby zapytać – ciekawe, kiedy to się stanie?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie