Just Cause 3 będzie miało mutli? Raczej nie

Twórcy chcą skupić się przede wszystkim na jednej rzeczy.

Niedawno zapowiedziane Just Cause 3 wywołało sporą radość u fanów serii. W końcu powraca jedna z lepszych gier sandboksowych jaka kiedykolwiek powstała. Niestety okazuje się, że w momencie premiery, nie zobaczymy w Just Cause 3 trybu multiplayer.

W przypadku drugiej odsłony też go nie było. Przynajmniej na początku, bo później za mutli zabrali się fani. Rozgrywka sieciowa w Just Cause 2 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Twórcy to zauważyli, ale nie chcą poprawić starych błędów. Christofer Sundberg, założyciel studia Avalanche przyznaje w rozmowie z dziennikarzami Game Informera, że głównym celem jego zespołu jest stworzenie świetnego sandboksa. W tej chwili nie myśli o multiplayer.


Jednocześnie nie wyklucza jednak, że coś takiego może się pojawić po premierze w formie DLC. – Być może w którymś momencie przeniesiemy Rico w świat współczesnego multi – komentuje Sundberg. Bardzo możliwe jest, że stanie się to za pomocą nowej technologii grania w chmurze o nazwie Shinra Technologies, którą opracowuje Square Enix. Wtedy jednak odpowiedzialność za multi zapewne weźmie na siebie inne studio.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet