Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

David Fincher o filmie Joker. Produkcja była „zdradą psychicznie chorych”

Reżyser David Fincher wypowiedział się w temacie filmu Joker.

Amerykanin w trakcie wywiadu wypowiedział się w temacie zaprezentowania choroby psychicznej w produkcji Todda Phillipsa. Użył sformułowania, iż sposób w jaki przedstawiano Arthura Flecka jest zdradą psychicznie chorych. Jego komentarz pozostawia spore pole manewru do interpretacji. Niektórzy dostrzegają w słowach twórcy Podziemnego Kręgu krytykę filmy Joker. Zdaniem wielu internautów, problem zaburzeń psychicznych nie został zobrazowany w widowisku w sposób oddający złożoność tego zjawiska.

Fincher samemu niejednokrotnie eksploatował w swojej pracy reżysera, problematykę osób z zaburzeniami psychicznymi (np. w Seven). Tematykę tę podejmowano również chociażby w takich tytułach, jak: Lot nad kukułczym gniazdem, Piękny Umysł, Czarny Łabędź, Przerwana Lekcji muzyki czy Psychoza Alfreda Hitchcocka.

A czy Waszym zdaniem pozycja opowiadająca temat strudzonego życiem komika, dobrze obrazuje dysfunkcję z jaką musi się mierzyć główny (anty)bohater?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się