Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Jakie gry najchętniej kupują w USA? Zelda na pierwszym miejscu

NPD podało właśnie najnowsze wyniki sprzedaży gier w Stanach za luty tego roku.

Pierwsze miejsce jest dość niespodziewane, bowiem należy do The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D na 3DS-a. To usprawniona wersja gry wydanej pierwotnie na Nintendo 64 aż 15 lat temu. Gracze są zachwyceni nową odsłoną, którą tym razem mogą mieć ze sobą w kieszeni. Jednocześnie świetna sprzedaż Zeldy pokazuje, jak bardzo w USA jest to silna marka.

Na drugim miejscu uplasowało się Evolve, a trzecie zajęło z kolei polskie Dying Light. Świetnie, że nasza rodzima produkcja deklasuje nawet takie tytuły jak Call of Duty, czy GTA V, które znalazły się kolejno na czwartym i piątym miejscu.

Słabo wypadła z kolei sprzedaż The Order: 1886, które znalazło się dopiero na dziewiątej pozycji. Sprawdźcie poniższe zestawienie sprzedaży gier w USA za miesiąc luty:

  1. The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D (3DS)
  2. Evolve (XBO, PS4, PC)
  3. Dying Light (PS4, XBO, PC)
  4. Call of Duty: Advanced Warfare (XBO, PS4, 360, PS3, PC)
  5. Grand Theft Auto V (PS4, XBO, 360, PS3)
  6. NBA 2K15 (PS4, XBO, 360, PS3, PC)
  7. Dragon Ball: Xenoverse (PS4, XBO, PS3, 360)
  8. Minecraft (360, PS3, XBO, PS4)
  9. The Order: 1886 (PS4)
  10. Monster Hunter 4 Ultimate (3DS)
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się