Jakie będzie Nintendo NX? „Konsola nie będzie rywalizować z PS4 i XOne”

0 komentarzy

Głos w sprawie nowej konsoli Nintendo NX zabrał jeden z analityków.

Zapewne premiera Nintendo NX będzie wielkim wydarzeniem dla branży. Czy sprzęt okaże się sukcesem czy nie i tak zwróci uwagę graczy. Nadal nie wiemy jednak, czym dokładnie będzie Nintendo NX. Japoński producent czeka z zapowiedzią do przyszłego roku. Tymczasem za prawdopodobny scenariusz rozwoju sytuacji, zabrał się jeden z branżowych analityków.

Nie sądzę, aby NX musiało konkurować z PlayStation 4 oraz Xbox One, by osiągnąć sukces. Nintendo zwykle robi wszystko po swojemu, idąc własną drogą i to właśnie pomaga firmie dostraczać takich dziwacznych doświadczeń graczom jak Splatton czy Super Mario Maker, które całkowicie są poza głównym nurtem. Kiedy takie eksperymenty się udają, czyli tak jak to było w przypadku Wii, DS oraz 3DS-a, to daje Nintendo tantiemy. Niestety wiąże się to z wielkim ryzykiem, czasami trzeba popełnić po drodze trochę błędów – twierdzi analityk z EEDAR Matt Diener.

Zgadzacie się z taką analizą? Czy po raz kolejny Nintendo pójdzie własną drogą?

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się