Były szef Sony przyznaje, że branża gier wiele zawdzięcza Nintendo

0 komentarzy

Jack Tretton zdobył się na szczerą wypowiedź po opuszczeniu Sony.

W zasadzie trudno znaleźć gracza, który by nie docenił wkładu Nintendo w rozwój branży gier. Nie chodzi tutaj wyłącznie o najwcześniejsze konsole z lat 80., ale również Wii, które zrewolucjonizowało współczesne pojęcie gamingu. Co ciekawe, teraz nawet najwięksi rywale otwarcie przyznają, że Nintendo to branżowy fenomen.

Niedawno sam Jack Tretton – były szef Sony Computer Entertainment America – przyznał w wywiadzie dla serwisu IGN, że dzięki Nintendo udaje się przekraczać granice w branży gier.

Branża gier nie byłaby w tym miejscu gdzie jest teraz, gdyby nie Nintendo. Wszyscy respektują fakt, że przykładają wielką rolę do budowania branży i z generacji na generację nigdy nie wiadomo, co dostanie się od Nintendo – twierdzi Tretton.

Pytanie tylko, czy podobne zaskoczenie będzie w przypadku Nintendo NX? Wii U nie sprzedaje się zbyt dobrze, przynajmniej jeśli porównać do innych konsol Nintendo. Liczymy więc na to, że japoński producent zaskoczy nas w przypadku nowego sprzętu.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się