Nintendo NX – 900p i grafika jak z PlayStation 4?

Kolejne doniesienia na temat nadchodzącej konsoli Nintendo.

Francuski serwis Gameblog opublikował właśnie rzekomo sprawdzone informacje o nowej konsoli Nintendo roboczo zwanej NX. Według dziennikarzy, sprzęt ma trafić na rynek już w marcu przyszłego roku i około 20 gier jest właśnie w produkcji. Jeśli chodzi o grafikę to Nintendo ma celować w 780-900p, jakościowo zbliżoną do PlayStation 4.

Potwierdzają się też wcześniejsze doniesienia, jakoby sprzęt był hybrydą: konsolą stacjonarną i przenośną w jednym. Jednak część podłączana do telewizora ma być czymś bardziej na wzór transmitera niż stacją dokującą. Co ciekawe, według Gamebloga, na nowym sprzęcie od Nintendo ponoć w prosty sposób wykonuje się porty z innych konsol (tak wynika z doniesień dla Gamebloga od samych twórców gier).

Nintendo NX – prezentacja konsoli coraz bliżej? Tesco publikuje cenę sprzętu

Wielu graczy oczekuje z niecierpliwością premiery nowej konsoli od Nintendo. Póki co, oficjalnie nie wiemy o niej praktycznie nic – nieznane są zarówno podzespoły sprzętu oraz jego wygląd (wszystkie dostępne w sieci grafiki to jedynie wizualizacje).


Ostatnie plotki wskazują, że Nintendo może zaprezentować NX-a już w październiku i jest to bardzo możliwe, skoro konsola zaczyna pojawiać się w pre-orderze w tak dużej sieci jak Tesco. Brytyjski oddział sklepu zamieścił na swojej stronie kartę produktu Nintendo NX, na której pojawiła się data premiery oraz cena. Jeśli chodzi o datę, traktujemy ją jako najzwyklejszy w świecie placeholder (31/12/16). Nie wiadomo jednak, jak podchodzić do podanej ceny, usuniętej po pewnym czasie z karty produktu. Tesco wskazuje na 349,99 funtów, czyli około 1750 zł.

Wcześniejsze przecieki mówiły natomiast o tym, że Nintendo NX ma skusić graczy do kupna również niską ceną, wynoszącą około tysiąca złotych.

Możliwe zatem, że rewelacje z Tesco to po prostu pomyłka, lecz samo umieszczenie karty konsoli na stronie internetowej sieci może świadczyć o tym, że sprzęt rzeczywiście zostanie niedługo zaprezentowany. Karta sprzętu została usunięta z sieci, lecz poniżej mamy dla Was PrtSc, już po edycji i wyrzuceniu z niej ceny.

Nintendo NX
Nintendo NX

Nintendo NX jednak w marcu? Szef Ubisoftu zachwycony nową konsolą

Nadchodzący sprzęt od Nintendo będzie miał przynajmniej jedną mocną przewagę nad konkurencją.

Yves Guillemot, czyli szef Ubisoftu już raz potwierdził, że koncepcja nowego sprzętu od Nintendo bardzo mu się podoba. Teraz po raz kolejny wypowiedział się na temat roboczo zwanego NX.

Powtórzę, uważam interfejs Nintendo NX za bardzo atrakcyjny. To urządzenie, które będzie łatwe w użyciu dla wszystkich graczy. Twórcy konsoli stworzyli coś, co da nam szansę na doświadczenie czegoś obecnie niespotykanego. To właśnie mi się podoba, że Nintendo wymyśliło coś nowego, a zarazem dostosowanego pod nasze obecne pragnienia – twierdzi Yves Guillemot na łamach serwisu IGN.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

28 Shares
Share28
+1
Tweet