Jak zmienił się Nathan Drake? Twórcy opowiadają o nowych efektach w Uncharted 4

Nie tylko grafika, lecz również fizyka świata została znacznie odświeżona.

Podczas imprezy PlayStation Experience mogliśmy zobaczyć pierwszy gameplay z Uncharted 4: A Thief’s End. Calutkie 15 minut!


Później nastąpił specjalny panel, na którym twórcy przez godzinę dyskutowali o modelowaniu postaci Nathana Drake’a. Zapis spotkania wylądował już w sieci (zobaczcie poniżej) i przyniósł ze sobą kilka ciekawostek.

Możemy zatem posłuchać, jak woda wpływa na włosy bohatera, jego ciało oraz ubrania. Kiedy Nathan wyjdzie np. z jeziora, jego skóra będzie bardziej błyszcząca, w lekkim deszczyku odzież ma stopniowo przesiąkać wodą, a mokre włosy staną się cięższe, co wpłynie na ich ułożenie podczas skoków i różnych akrobacji.

Sama twarz Drake’a będzie wyrażała teraz o cztery razy więcej emocji. Co prawda pisaliśmy już o tym, że last-genowy bohater mógł pokazać 180 wyrazów twarzy, a ten z Uncharted 4: A Thief’s End ma w zanadrzu 800 różnych grymasów, lecz na poniższym materiale możemy zobaczyć, jak zmienia się twarz bohatera w zależności od jego nastroju (po 27 minucie prezentacji).

Twórcy poświęcili również trochę czasu na prezentację efektu wiatru. Jak zapewniają, każdy pojedynczy włosek na ciele bohatera poddaje się jego podmuchom. Dotyczy to również odzieży, np. kołnierza (43 minuta materiału). Co ciekawe, na włosy i odzież oddziałuje ten sam wiatr, który porusza drzewami oraz roślinnością.

Przypominamy, że Uncharted 4: A Thief’s End powstaje wyłącznie na PS4. Premiera gry nastąpi w przyszłym roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet