Insomniac Games przypomina o swojej zapomnianej grze, którą wydało EA

Fuse od Insomniac Games - zrzut ekranu
PS3 X360

Insomniac Games cieszy się dziś bardzo dobrą reputacją. Zespół ma na swoim koncie taki hity jak Ratchet & Clank oraz Marvel’s Spider-Man, ale mało kto pamięta o pewnym dość nieudanym projekcie.

Studio postanowiło przypomnieć o Fuse, czyli swojej strzelance z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Została ona wydana na PS3 i Xbox 360 w 2013 roku przez Electronic Arts. Było to więc jeszcze zanim studio zostało przejęte przez PlayStation.

Fuse było finansowym i jakościowym rozczarowaniem. Gra zebrała dość mieszane recenzje, co odbiło się też na niezbyt satysfakcjonującej sprzedaży. Swoje trzy grosze dołożył również fakt, że próżno było tu szukać bardziej oryginalnych rozwiązań – zarówno w fabule, jak i w samej rozgrywce. Była to po prostu kolejna strzelanka próbująca zgarnąć dla siebie kawałek tortu third person shooterów, który upiekło Gears of War. Rzecz jasna pojawiały się w niej bardziej wymyślne spluwy. Twórcy wprowadzili też tryb kooperacji, ale nadal nie był to przesadnie ciekawy tytuł.

Czemu Insomniac Games przypomniało o jednym ze swoich niepowodzeń? Nie doszukiwałbym się tutaj drugiego dnia. Studio lubi wspominać swoje starsze produkcje w mediach społecznościowych. Fuse musiało w końcu pojawić się na Twitterze studia. Historia to jednak ważna rzecz.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie