Insomniac Games potwierdza niezapowiedzianą grę AAA. Powstaje równocześnie z Wolverine i Spider-Man 2

insomniac game nowa gra
Newsy PS5

O tajemniczym projekcie od Insomniac Games było już głośno w 2021. Teraz mamy potwierdzenie u źródła, że faktycznie powstaje całkiem nowa gra.

W ekosystemie PlayStation to studia first-party stanowią o mocnej ofercie na gry. Naughty Dog, Santa Monica i Insomniac Games są w tym przypadku kołem napędowym w machinie finansowej. I trzeba jasno powiedzieć, że spośród świętej trójcy, to Insomniac jest najbardziej płodnym dzieckiem Sony. Od 2018 wydali aż 3 grube hiciory na PS4/PS5 (Marvel’s Spider-Man, Ratchet & Clank: Rift Apart, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales) i 2 dopieszczone porty swoich gier na PC. Ich ambicje sięgają jednak jeszcze dalej, o czym przekonamy się już całkiem niedługo.

W październiku zadebiutuje kontynuacja przygód Człowieka-Pająka, która wprowadzi obrzydliwego Venoma i nowy styl gry pozwalający przełączać się między dwiema postaciami. Jeszcze lepiej zapowiada się projekt o innym superbohaterze z uniwersum Marvela. Rzecz tyczy się Marvel’s Wolverine, gry akcji mogącej w niektórych kategoriach przerosnąć wszystko, co do tej pory stworzyło Insomniac – choćby przez wzgląd na to, że chcą zaoferować bardziej dojrzałą i brutalną historię. W kolejce jest również jeszcze jeden tajemniczy tytuł, nieznany z nazwy i gatunku.

Wieść o 3 nowej produkcji Insomniac wyciekła w 2021, a jej autorem był informator Shpeshal_Nick. Twierdził on w tym czasie, że to prawdopodobnie tytuł skupiony na rozgrywce multiplayer, co też pokrywało się z udostępnionym ogłoszeniem o pracę. Stara plotka ma coraz solidniejsze podstawy, aby stać się prawdą. Otóż w internecie wylądował wywiad z Erin Eberhardt, która w Insomniac piastuje stanowisko dyrektora projektu, jeszcze niezapowiedzianego.

To właściwie mój pierwszy projekt gry z potrójną oceną A, jestem tutaj dyrektorem projektu w niezapowiedzianym projekcie.

Mówi Erin Eberhardt

Jaki związek ma informacja o zatrudnieniu Erin ze spodziewaną grą multiplayer? Warto wiedzieć, że wcześniej pracowała ona w Activision Blizzard i była tam główną menedżerką ds. esportu. Odpowiadała za organizację wydarzeń e-sportowych i planowanie programów w Hearthstone, World of Warcraft i StarCraft II. Po połączeniu wszystkich kropek wychodzi na, że to musi być nowość, której styl rozgrywki skupia się na rywalizacji w sieci. Może będzie to odpowiedź na pogrzebane już Marvel’s Avengers? Pewne jest to, że dla studia Insomniac nie będzie to pierwsze podejście do tego typu zabawy, bowiem w przeszłości oferowali tryb do gry wieloosobowej np. w serii Resistance i Sunset Overdrive. Miejmy nadzieję, że wkrótce przedstawiciele studia ujawnią nad czym tak skrycie pracują.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie