Gra Marel’s Wolverine ma być tylko dla dorosłych. Przecieki o potencjalnej premierze

Marvel's Wolverine tylko dla dorosłych. Poleje się krew
Newsy PS5

Wychodzi na to, że Insomniac Games ze swoim Marvel’s Wolverine celuje w ocenę wiekową “wyłącznie dla dorosłych”. Może być krwawo i brutalnie.

Wolverine mógłby znacznie ucierpieć, gdyby twórcy zdecydowali się na niższy rating, ale wychodzi na to, że obawy gracze nie są zasadne. I bardzo dobrze!

Marvel’s Wolverine od 18 lat

Nowa gra z Wolverine’em w roli głównej może nieźle namieszać, jeżeli chodzi o gry bazujące na komiksach. Twórcy nie zamierzają powtarzać historii znanej z filmów, dlatego nie spodziewajmy się “aktorskich” twarzy bohaterów. Nie znaczy to, że bez Hugh Jackmana się nie uda. Insomniac Games ma w końcu doświadczenie z naprawdę udanym Marvel’s Spider-Man.

Jeff Grubb, popularny insider gamingowy, wypowiedział się na temat powstającej gry z uwielbianym przez wielu bohaterem. Jedną z głównych aspiracji twórców jest odcięcie się od filmów, w tym marki X-Men. Dlatego też nie ma co liczyć na wybieranie się na misje z resztą mutantów. Deweloperzy chcą opowiedzieć ponoć historię Wolverine’a na nowo, jeszcze zanim dołączył do drużyny. I będzie to z pewnością krwawa opowieść.

“Twarde R” [kategoria wiekowa – dop. red.] to jest to, do czego zmierzają… to jedna z koncepcji, które słyszałem. Myślę, że Wolverine z kategorią M mógłby zadziałać, myślę, że gra superbohaterska z kategorią M mogłaby zadziałać, a to jest prawdopodobnie odpowiednia postać.

– stwierdził Grubb (za VGC)

Zaskoczenia nie ma, ale to z pewnością dobra wiadomość. W końcu X-Men Origins: Wolverine udało się o wiele bardziej od towarzyszącego grze filmu, bo twórcy nie hamowali się z ukazaniem prawdziwego oblicza Rosomaka. Insider pokusił się także o wypowiedź dotyczącą tego, kiedy możemy spodziewać się premiery.

Może zaskakującą rzeczą dla mnie jest to, że słyszałem dwie różne daty… Słyszałem już jesień 2024, co byłoby dzikie. Insomniac wydaje Spider-Mana 2 tej jesieni… Słyszałem też wewnętrznie, że wciąż bardzo dużo mówią o 2025 roku, więc nie będziemy zaskoczeni, jeśli tak się stanie.

– dodał insider

Nowy Spider-Man ukaże się więc wcześniej. Istnieje jednak szansa, że pod koniec tego roku dostaniemy coś bardziej konkretnego, jeżeli chodzi o materiały z Wolverine’a. Do tej pory otrzymaliśmy wyłącznie krótki teaser, a gracze zaczęli snuć dzięki temu własne fantazje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie