ILL przekracza granicę jakiegokolwiek smaku. Horror gore na UE5 na nowym materiale

ILL kreuje się na obrzydliwy horror na nowej rozgrywce
Newsy PC PS5 Xbox Series

Myśleliście, że nadchodzące Scorn jest obrzydliwe? Przy ILL jest niczym… wiosenna łąka. Horror oparty na UE5 dostał nowy materiał z rozgrywką.

Najbliższy czas dla miłośników horrorów zapowiada się wyjątkowo dobrze. Mamy przecież takie The Callisto Protocol, a niedługo później zadebiutuje remake klasyki, czyli odświeżenie Dead Space. W międzyczasie poznamy szereg innych mniejszych lub większych gier grozy. Na raczej nieco bardziej odległym horyzoncie również majaczą potencjalne hity. Jednym z nich może okazać się ILL.

ILL swoje (nie)życie zaczęło jako seria pokazówek opartych na Unreal Enigne 5. Pewien grafik-artysta postanowił pokazać iście next-genowe obrażenia ludzkiego ciała. Mutacje, odstrzeliwanie kończyn i tym podobne wyglądały kuriozalnie wręcz brutalnie, ale miały w sobie jakiś pomysł, którego aż tak z gier wideo nie znamy. Choć pierwszy Dead Space w wyjątkowy sposób połączył gore i body horror, ILL celuje jeszcze wyżej. Deweloperzy chcą wydać grę, która kompletnie przesunie granice brutalności w komputerowej rozgrywce.

ILL na nowej rozgrywce

I, moim skromnym zdaniem, mają ku temu dość spore szanse. Jasne jest to, że nie dostaniemy raczej aż takiej jakości jak pierwsze koncepcyjne animacje, ale twórcy i tak zbliżają się do perfekcjonizmu. W trakcie Future Games Show 2022 został pokazany kolejny krótki materiał z nadchodzącego horroru. Choć całość trwa 35 sekund, a zaledwie ułamek tego pokazuje faktyczny gameplay – wygląda to obiecująco.

Tym razem twórcy postawili na zaprezentowanie obrażenia i mutacje ciał wykreowanych w Unreal Engine 5. Potwory są tutaj nawet nie tyle sugestywne, ile wprost obrzydliwe. Zdecydowanie wykracza to poza znane nam już obrzydliwości w stylu choćby Scorn. ILL ma potencjał, ale parę sekund faktycznego celowania z rewolweru niewiele nam pokazuje i jednak bezpieczniej jest trzymać oczekiwania na wodzy.

Niemniej studio Team Clout pracuje nad swoją pierwszą grą, choć na temat samej rozgrywki nie znamy zbyt wielu szczegółów. Ta ma skupić się na eksploracji i walce. Do gry zaangażowano za to znane osobistości. W głównej roli występuje Nick Apostolides znany jako Leon Kennedy z Resident Evil 2 Remake. Za muzykę odpowiada amerykański muzyk elektroniczny – LORN

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie