I.G.I. Origins na pierwszej rozgrywce. Skradanie i strzelanie w klimacie Zimnej Wojny

I.G.I. Origins na pierwszym konkretnym pokazie rozgrywki. Jest moc!
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

I.G.I. Origins to nadchodzący prequel całej serii gier I.G.I. Tytuł wkroczył niedawno we wczesną alfę, a twórcy już teraz dzielą się pierwszym pokazem rozgrywki.

Kojarzycie jeszcze niegdyś popularną serię I.G.I.? Choć “seria” to może złe określenie, bo do tej pory ukazały się raptem dwie części. Pierwsza, Project I.G.I., to skradanko-strzelanka z taktycznym zacięciem, w której przyszło nam eksplorować tajne rejony Związku Radzieckiego, aby zapobiec wielkiej katastrofie. W kontynuacji przyszło nam grać jako członek brytyjskiego SAS i brać udział w misjach na całym świecie.

Choć gry te były przyjęte bardzo ciepło, cykl gdzieś po drodze… umarł. Nikt nie kwapił się, aby odświeżyć markę ani nawet zająć się jej przywróceniem do globalnej świadomości odbiorców. Do czasu aż w 2019 roku AntiMatter Games zapowiedziało I.G.I. Origins, czyli prequel serii, w którym poznamy okoliczności założenia tytułowej agencji. Co ciekawe, trafimy m.in. do Gdańska!

Nadchodząca gra doczekała się już wcześniej krótkich zajawek i teaserów, ale teraz mamy pierwszy filmik tak ochoczo pokazujący samą rozgrywkę. Twórcy nie ukrywają, że stawiają nie tylko na taktyczne podejście, ale i akcję. Gracze będą musieli wykorzystywać cień, aby przemknąć niezauważenie za plecami wrogów lub wręcz przeciwnie – rozpętać dynamiczną wymianę ognia, w której będzie trzeba mieć obraną konkretną taktykę.

Jak na wczesną alfę, tytuł wygląda zadziwiająco dobrze. I.G.I. Origins zapowiada się na dość imponującą produkcję, jeżeli chodzi o grę świateł i cienia. To akurat bardzo dobry znak, skoro taki akcent położono na element skradania. Na razie więcej informacji się nie dowiedzieliśmy, ale zapewne twórcy niebawem coraz chętniej będą dzielić się szczegółami. Premiera gry na PC, Xbox One i PS4 (nie ma na razie wzmianki o next-genowej wersji) nastąpi najpewniej w 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: