Twórcy DOOM Eternal szykują nową dużą grę… i na tym dobre wieści się kończą

Id Software przygotowuje nową
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Id Software oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad nową dużą grą. Nie nastawiajmy się jednak na szybki debiut lub chociaż ogłoszenie tytułu.

Producent wykonawczy pracujący dla studia, Marty Stratton, potwierdził w trakcie QuakeConu, że zespół w istocie przygotowuje zupełnie nową i niemałą produkcję. Deweloperzy ciężko pracują nad świeżutkim projektem, ale nie są jednak jeszcze gotowi na jego pełną prezentację lub ujawnienie pierwszy konkretów.

Nie wiadomo, nad czym pracuje teraz id Software. Oferty pracy sugerowały, że studio szykuje kolejną odsłonę serii DOOM (co wydaje się być najbardziej naturalną opcją), lecz niektórzy spekulują, że być może doczekamy się również rebootu Quake’a. Nie możemy też rzecz jasna wykluczać zupełnie nowej marki, choć moim zdaniem jest ona najmniej prawdopodobną możliwością. Na razie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

Najnowszą grą studia jest DOOM Eternal, które zadebiutowało w 2020 roku i przyjęło się bardzo ciepło. Tytuł zebrał bardzo wysokie oceny od recenzentów i był nawet nominowany do tytułu gry roku na The Game Awards 2020. Id Software rozwija też nadal Quake Champions, czyli sieciową produkcję free to play stawiającą na sieciowe zmagania rodem ze staroszkolnych strzelanek.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie