DOOM na kosiarki oficjalnie za darmo! Husqvarna wydaje specjalną aktualizację

DOOM oficjalnie na kosiarkach Husqvarna. Darmowa aktualizacja | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Technologie

DOOM już wcześniej dostał port na automatyczne kosiarki, ale teraz wsparcie gry jest oficjalne. Husqvarna wydaje dedykowaną grze aktualizację oprogramowania.

Jakiś czas temu na Dreamhack 2023 zaprezentowano wybitne dzieło technologiczne – DOOM-a odpalonego na automatycznych kosiarkach Husqvarna. Okazało się, że port gry spotkał się z tak pozytywnym odbiorem, iż teraz tytuł wspierany jest oficjalnie. I to za darmo!

Husqvarna wspiera “piekielnie dobrą” z DOOM-em

Oczywiście jest to kolejny krok ku idei “odpalić DOOM-a na wszystkim”. Gracze są dziwni, bo robili tak już nie tylko z kosiarkami. Udało się przenieść kultowego FPS-a na testy ciążowe, bakterie z ludzkiego jelita czy nawet natywnie do Notatnika Windowsa. Teraz gra śmiga na kosiarkach aż miło, a każdy, kto akurat nie kosi trawnika, może sobie w wolnej chwili pograć w ten tytuł.

Przez ostatnie 30 lat nieustannie zadziwiała nas pasja i pomysłowość społeczności gry. Lista “rzeczy, które uruchamiają DOOM-a” jest absolutnie niesamowita. Jesteśmy podekscytowani, widząc na niej także roboty koszące. Inżynierowie z Husqvarna wykonali świetną robotę – doceniamy ich pomysłowy i zabawny hołd.

– mówi Marty Stratton, dyrektor studia w id Software (informacja prasowa)

W trakcie eventu można było pograć w legendę branży gier na kosiarkach automatycznych z rodzimy Automower. Co ciekawe, na wydarzeniu Husqvarna zorganizowała DOOM LA(w)N Party, czyli pierwsze na świecie mistrzostwa w grze wieloosobowej na urządzeniu nieprzeznaczonym do gier wideo.

DOOM z 1993 roku w wersji shareware zostanie dodany w darmowej aktualizacji do wszystkich kosiarek z serii Automower w okresie od kwietnia do września 2024 roku. Oznacza to, że każdy posiadacz urządzenia będzie mógł pobrać aktualizację z grą. Firma chwali się, że oznacza to nawet 30 000 nowych graczy w postaci użytkowników urządzeń.

Jak zagrać na kosiarce automatycznej?

Husqvarna wyjaśnia, jak zagrać, gdy tytuł już zadebiutuje. Rozgrywka odbywa się za pomocą wbudowanego wyświetlacza i elementów sterujących kosiarki. Gracze poruszają się po grze za pomocą pokrętła sterującego, aby skręcać w lewo i w prawo, a naciśnięcie przycisku START powoduje bieg do przodu. Przycisk STOP służy z kolei do strafe’owania (poruszanie na boki) i otwierania drzwi. Aby wystrzelić, użytkownik naciska pokrętło sterowania.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie