Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

I, the Inquisitor – informacje o growej adaptacji Piekary

I, the Inquisitor zostało zaprezentowane na zrzutach ekranu. Ujawniono kolejne informacje o grze bazującej na twórczości Jacka Piekary.

Jacek Piekara to jeden z najpopularniejszych polskich autorów z gatunku fantasy. Można go lubić, można też nie przepadać za jego twórczością, ale jedno trzeba przyznać – jego Cykl Inkwizytorski to ogromny sukces.

Rok temu ujawniono, że powstaje gra osadzona w słynnym uniwersum Piekary. Projekt zdobył spory rozgłos, ale od czasu ujawnienia gry nie dostaliśmy zbyt wielu informacji na temat produkcji.

Studio odpowiedzialne za I, the Inquisitor – The Dust – w końcu podzieliło się kilkoma informacjami o procesie tworzenia swojego dzieła.

Aktualnie w pracę nad grą zaangażowanych jest około 25 osób, w miarę potrzeb uzupełniamy zespół o kolejnych specjalistów. Taki plan produkcji pozwala nam na sprawną koordynację zadań i skupieniu się na najważniejszych elementach poszczególnych kamieni milowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie względnie szybko podejmować decyzje  i precyzyjnie przechodzić do ich realizacji co w dużych zespołach często trwa o wiele dłużej.

~Jakub Karólewski, producent gry

Twórcy nie omieszkali wypowiedzieć się na temat protagonisty gry, który zostanie odpowiednio zaadaptowany do standardów interaktywnej przygody. Będzie nim nie kto inny, jak doskonale znany czytelnikom Mordimer.

Odbiór samej postaci Mordimera, zarówno przez czytelników Cyklu “Ja, inkwizytor” jak i tych którzy nigdy się z nim nie zetknęli, jest dla nas kluczowym zadaniem. Musimy odpowiednio zbalansować cechy zewnętrzne i wewnętrzne bohatera, tak aby były czytelne dla fanów Jacka oraz atrakcyjne dla graczy nie znających cyklu. Chcemy gruntownie przebadać ten istotny element, żeby spełnić oczekiwanie graczy.

~Jakub Wolff, dyrektor generalny The Dust

Twórcy twierdzą, że prace nad grą trwają pełną parą i jak do tej pory są zadowoleni z efektów. Studio położyło duży nacisk na realistyczną oprawę graficzną, która nadal wymaga udoskonaleń, choć moim zdaniem prezentuje się bardzo dobrze.

Poniżej znajdziecie galerię zrzutów ekranu, którymi podzieliło się wrocławskie The Dust. Będzie mrocznie!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się